شناسه : 144128158

مهارت‌آموزی براي تشويق کم‌سوادان به تحصيل فراگير شود


سرپرست فرمانداري يزد در نشست شوراي پشتيباني سوادآموزي بر لزوم افزايش مهارت‌آموزی براي تشويق کم‌سوادان به ادامه تحصيل و فراگيري آن تأکید كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «عباس حيدري» در نشست شوراي پشتيباني سوادآموزي شهرستان با بيان اهميت علم از نگاه اسلام اظهار كرد: در ايران نيز مطابق با فرمايشات مقام معظم رهبري، بدون توجه به نگاه قوميتي آموزش براي هر فرد آزاد است.

سرپرست فرمانداري يزد با اشاره به موفقیت‌های متوالي دانش آموزان يزدي در آزمون‌های علمي، بر لزوم تلاش بيشتر براي ارتقا جايگاه كنوني شهرستان در حوزه سوادآموزي تأکید كرد.

آموزش مهارت‌های شغلي و سبك زندگي موضوع ديگري بود كه وي به آن اشاره و خاطر نشان كرد: با بهره‌گیری از ظرفيت تشکل‌های مردمي می‌توان ضمن آموزش مهارت‌های زندگي به جامعه هدف و تشويق به ادامه تحصيل، علم‌آموزی را در بين اين افراد گسترش داد.

حيدري ايجاد رقابت در بين محلات و جلب کمک‌های خيري براي كاهش ميزان بی‌سوادان شهرستان را سودمند برشمرد و افزود: در صورت استفاده از ظرفيت سمن‌ها و همچنين مشارکت‌های مردمي می‌توان نسبت به شناسايي جامعه هدف گام‌های مؤثری برداشت.

وي بابیان اهميت تكميل بانك اطلاعاتي و شناسايي کم‌سواد و بی‌سوادان بر ضرورت همكاري مستمر دستگاه‌های اجرايي شهرستان با شوراي پشتيباني سوادآموزي تأکید نمود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد نيز ضمن اشاره به حضور اتباع بيگانه و مهاجرين ساير استان‌ها به‌عنوان يكي از دلايل افزايش کم‌سواد و بی‌سواد شهرستان تصريح نمود: عمده فعاليت اين افراد در مشاغل كارگري است و همين موضوع جذب اين افراد را با دشواري همراه كرده است.

«محمدعلی جعفري» با بيان لزوم ساماندهي، سرشماري و ايجاد رغبت براي تحصيل اتباع افزود: اين افراد در گستره شهرستان پراكنده هستند و الزام به تحصيل آن‌ها از بسياري معضلات اجتماعي می‌کاهد.

 

 

 


آدرس کوتاه :