فرماندار یزد:

معلولان نیازی به ترحم ندارند

فرماندار یزد گفت: معلولان نیازی به ترحم ندارند بلکه باید با اجرایی کردن قانون حمایت از حقوق معلولان، چالش های موجود بر مسیر زندگیشان را مرتفع کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد،سید محمد رستگاری فرماندار یزد در آیین بازگشایی مدارس استثنائی استان یزد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: معلولان نه به اختیار بلکه بر حسب قضا و قدر الهی، اگرچه به ظاهر از برخی نعمت های الهی محروم هستند اما با صرف فعل خواستن توانستن است، محدودیت ها را به زانو در آورده اند.
رستگاری با بیان اینکه دانش آموزان و فارغ التحصیلان استثنائی پشتکار مثال زدنی برای تحقق خواسته های خود دارند، افزود: معلولان نیازی به ترحم ندارند بلکه با اجرایی کردن قانون حمایت از حقوق معلولان، بسیاری از چالش های موجود بر مسیر زندگیشان مرتفع و بخش عمده ای از خواسته های آن ها فراهم می شود.
فرماندار یزد با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های وجودی معلولان، خاطرنشان کرد: موفقیت‌های معلولان  و دانش اموزان اسثنائی در عرصه های مختلف علمی، هنری، ورزشی و فرهنگی گویای همت، اراده و توانایی های این افراد است.
وی خطاب به دانش آموزان مدارس اسثنائی، اظهارداشت: شما دانش آموزان با فراگیری علم و دانش و کسب مدارج علمی، می توانید بیش از پیش حق و حقوق خود را مطالبه کنید، کما اینکه مطالبه فارغ التحصیلانی که با یکسری از محدودیت ها روبرو بودند سبب برداشتن گام هایی از سوی مسئولان جهت برطرف کردن موانع موجود بر مسیر حرکت آن ها شده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: در حال حاضر اقدامات بسیار خوبی برای مناسب سازی فضای شهری جهت تردد معلولان در سطح شهر انجام شده است و امیدواریم بتوان اقدامات ارزشمندی نیز جهت اشتغال معلولان انجام داد.