شناسه : 131249082
سرپرست فرمانداری یزد:

مطالبه گری دقیق خبرنگاران و اصحاب رسانه موجب شده تا مسئولین بیش از گذشته خود را ملزم به پاسخگویی افکار عمومی ببینند


نشست مشورتی صمیمانه سرپرست فرمانداری یزد با اصحاب رسانه شامگاه سه شنبه 30 مرداد ماه با حضور عباس حیدری سرپرست فرمانداری، علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد، معاونین فرمانداري و بخشداران مركزي و زارچ و جمعی از اصحاب رسانه و جراید محلی و ملی در مجتمع فرهنگی امام علی(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، نشست هم اندیشی صمیمانه سرپرست فرمانداری یزد با اصحاب رسانه در شامگاه روز سه شنبه 30 مرداد ماه با حضور عباس حیدری سرپرست فرمانداری، علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی جعفری معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری ،مهدی حاج حیدری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، برزگر منشادی بخشدار مرکزی، عرشیان بخشدار زارچ، محسن دهقان رئیس اداره برنامه ریزی فرمانداری و اصحاب رسانه های جمعی و جراید محلی و ملی در مجتمع فرهنگی امام علی(ع) برگزار شد.

عباس حیدری در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه مهم خبرنگاران و اصحاب رسانه در تحول‌آفرینی در جامعه، اظهار داشت: خبرنگاران به‌واسطه پیوند عمیقی که با مردم دارند می‌توانند مطالبات به‌حق اقشار مختلف جامعه را به مسئولین انتقال دهند و همین موضوع منشأ بسیاری از تحولات مثبت و امید بخش در جامعه است.

وی افزود: رسالت خبرنگاران مقدس است و به‌واسطه این رسالت مقدس خبرنگاران باید در کار خود رعایت بسیاری از مسائل را مدنظر قرار دهند. خبرنگاران نقش مهمی در تعظیم شعائر اسلامی، ترویج روحیه اخلاق و ادب و امیدبخشی به جامعه دارند.

سرپرست فرمانداری یزد در ادامه تأکید کرد: با توجه به اینکه نهادهای مدنی قوی در کشور شکل نگرفته‌اند در این حوزه خبرنگاران مسئولیت نظارت اجتماعی را نیز بر عهده‌دارند و سعی می‌کنند با ابزارهایی که در اختیاردارند به این وظیفه مهم نیز عمل کنند

حیدری تصریح کرد: در چند سال اخیر نقش رسانه‌ها و مطبوعات بسیار برجسته شده و فضای مجازی نیز این روند را تشدید کرده است. مطالبه گری دقیق خبرنگاران و اصحاب رسانه موجب شده تا مسئولین نسبت به گذشته خود را ملزم به پاسخگویی به افکار عمومی ببینند.

این مسئول ادامه داد:  لازم است مسئولین در برابر عظمت قلم خبرنگاران که منافع ملی و عمومی را نمایندگی می‌کند خود را ملزم به پاسخگویی بدانند زیرا این امر نقش مهمی در ارتقای سطح کیفی خدمات ارائه‌شده به مردم دارد.

سرپرست فرمانداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: شعار هفته دولت امسال، شفافیت، پاسخگویی و کارآمدی است که تحقق این شعار می‌توانند نقش مهمی در ارتقاء شفافیت در کشور و نهایتا  تزریق روحیه امید در افکار عمومی جامعه داشته باشد.

وی اذعان کرد: شفافیت، پاسخگویی و کارآمدی از شاخصه‌های مهم حکمرانی خوب است که اگر این مهم به‌طور کامل در جامعه پیاده‌سازی شود، می‌توانیم شاهد جلب رضایت و مشارکت حداکثری مردم باشیم.

عباس حیدری در ادامه با تأکید بر اینکه امسال در شرایط خاصی قرار داریم و فشارها و هجمه‌های خارجی بر روی کشور تشدید شده است، گفت: همه باید برای بازگرداندن اعتماد و امید در بین مردم تلاش کنیم؛ چراکه هر چه اعتماد بین مردم و مسئولین بیشتر شود عبور از شرایط سخت کنونی آسان‌تر شده و سرعت می گیرد.

حیدری اضافه کرد: همه باید در جنگ اقتصادی پیش رو به وظیفه خود عمل کنیم تا بتوانیم از این جنگ تمام‌عیار به‌سلامت عبور کنیم. البته این مهم نیازمند همدلی و همراهی همه مسئولین و مردم است و اکنون خوشبختانه تعامل بسيار خوبی بین سران قوا در کشور  وجود دارد که امیدواریم این تعامل منجر به تصمیمات دقیق و راهبردی برای خروج از شرایط بحرانی شود و در تمام سطوح نیز جریان پیدا کند.

عباس حیدری ادامه داد: همه باید برای عبور از شرایط دشوار کنونی کنار یکدیگر حرکت کرده، یارای هم باشیم و در این راه همه ظرفیت‌های داخلی را به کار بندیم.

وی تأکید کرد: دولت به‌عنوان خدمتگزار ملت باید پاسخگو باشد و برای خروج از شرایط کنونی برنامه‌های دقیقی را طرح‌ریزی و اجرا کند. دولت  از زیر بار شرایط کنونی شانه خالی نخواهد كرد بلکه با تمام توان و ظرفيت كشور برای کاهش مشکلات مردم برنامه ريزي و تلاش خواهد نمود.

سرپرست فرمانداری یزد در ادامه با اشاره به اینکه فشارهای خارجی همواره بوده است و ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: مهم این است که باید برای عبور از شرایط کنونی برنامه داشته باشیم. باید معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه بیش‌ازپیش تقویت شود تا بتواند  مناسبات خارجی خود را با سایر کشورها سامان بخشیده و به دولت کمک کند تا با ارتباط با کشورهای مختلف جهان مشکلات کشور را مرتفع نماید.

وی اذعان کرد: ضعف مدیریت در برخي بخشها در کشور را نمی‌توان انکار کرد. مسئولین برای کارهایی که می‌توانستند انجام بدهند و تعلل ورزیدند باید از ملت عذرخواهی کنند و همه باید پاسخگوی اعمال و اقدامات خود باشند.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اکنون در موضوع اقلام اساسی موردنیاز مردم متأسفانه یک جو روانی در کشور ایجادشده که در این شرایط برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر اقدام به احتکار کالاهای موردنیاز مردم می‌کنند که البته با هوشیاری دستگاه‌های نظارتی با آن‌ها برخورد می‌شود.

این مسئول در پاسخ به سوالي در مورد مشموليت فرمانداران در قانون موضوع منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: اين قانون استثناهاي  قانون قبلي در مورد بكارگيري بازنشتگان در سمت معاونين وزرا ، استانداران و سفرا را حذف كرده و فرمانداران در قانون قبلي مستثني نبوده اند ضمن اينكه هیچ‌یک از فرمانداران مناطق مختلف استان یزد بازنشسته نیستند و می‌توانند به خدمت خود در این مسئولیت ادامه دهند.

در ادامه این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری یزد نیز در خصوص وضعیت اتباع و نگرانی های حاصله از پراکندگی آنان در مناطق مختلف شهرستان و حواشی برآمده از آن مطالبی را عنوان کرد و راهکارها و اقدامات صورت گرفته در راستای مرتفع نمودن آن معضلات را تبیین نمود.

سپس مهدی حاج حیدری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری یزد توضیحاتی در خصوص گشت های ویژه اتحادیه های اصناف برای نظارت و کنترل بازار ارائه کرد و در پایان نشست بخشداران مرکزی و زارچ نیز به سوالات خبرنگاران در خصوص پروژه های روستایی بخش های متبوع خود توضیحات لازم را دادند و تاکید کردند از حضور خبرنگاران در جلسات و شوراهای تخصصی در بخشها استقبال میکنند.


آدرس کوتاه :