شناسه : 697300

مصاحبه مطبوعاتي فرماندار با اصحاب رسانه


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد...

فرماندار شهرستان يزد در نشست خبري به مناسبت هفته دولت،  گفت :  60 درصد جمعيت استان يزد در مركز استان و شهرستان يزد سكونت دارند، ولی  با اين وجود، اعتبارات استاني اختصاص يافته به مركز استان، با در نظر گرفتن اين فاکتور  توزيع نشده و بودجه امسال شهرستان يزد 17 ميليارد تومان بوده كه نسبت به سال گذشته تنها سه درصد افزايش داشته است.

عزیزالله سیفی افزود : : اعتبار سال جاري شهرستان يزد در سطح دستگاه‌هاي اين شهرستان در قالب 258 پروژه توزيع شده كه از جمله اين پروژه‌ها مي‌توان به اختصاص يك ميليارد و 700 ميليون ريال به گلزار شهدا، 15 ميليارد ريال به روستاهاي شهرستان يزد، 8 ميليارد و 750 ميليون ريال سالن‌هاي ورزشي، بيش از 10 ميليارد ريال بهسازي بافت فرسوده شهر يزد اشاره كرد كه البته اين رقم بدون احتساب اعتبارات ملي است كه براي برخي پروژه‌هاي شهرستاني در نظر گرفته شده است.

وي با برشمردن خصوصيات و ويژگي‌هاي شهرستان يزد بيان داشت: اينكه شهرستان يزد مركز استان يزد به شمار مي‌رود، خود يك ظرفيت است ضمن اينكه يزد از زيرساخت‌هاي توسعه در حد خوبي برخوردار است و با توجه به .  به سابقه ديرينه يزد از نظر فرهنگي و تمدن ،  اين امر به عنوان يك ظرفيت در بخش گردشگري شهرستان يزد مطرح است ضمن اينكه برخورداري اين شهرستان از نيروهاي متخصص و كارآمد، ظرفيت بسيار خوبي براي رشد و توسعه آن فراهم كرده است.

فرماندار يزد ادامه داد : با وجود اين قابليت‌ها، برخي محدوديت‌ها و تنگناها نيز وجود دارد كه بايد براي رفع آن تلاش شود كه از آن جمله مي‌توان به كمبود سرانه‌هاي فرهنگي، هنري و ورزشي اشاره كرد.

سیفی همچنين وجود كوره‌هاي آجرپزي و صنايع آلاينده، حاشيه‌نشيني و سكونتگاه‌هاي غيررسمي، عدم تكميل شبكه فاضلاب شهري و شهرك‌هاي صنعتي و ... را از ديگر محدوديت‌ها و تنگناهاي مركز استان يزد برشمرد.

فرماندار یزد  در بخش ديگري از اين نشست با اشاره به جشنواره شهيد رجايي خاطرنشان كرد: در شهرستان يزد نيز بررسي‌هاي لازم در زمينه اجراي اين جشنواره را انجام داده و دستگاه، مدير و كارمند برتر انتخاب شده‌اند كه از شايستگي‌هاي آنها در مراسمي تقدير مي‌شود.

سیفی همچنين با اشاره به پروژه‌هاي هفته دولت در شهرستان يزد عنوان كرد: در هفته دولت امسال در شهرستان يزد 112 پروژه با اعتباري بالغ بر 247 ميليارد ريال در بخش‌هاي مختلف آموزشي، بهداشتي، راه، ورزشي  به بهره‌برداري مي‌رسد که  پنج مورد از اين پروژه‌ها شامل افتتاح دو نانوايي سيار، پايگاه بهداشتي آزادشهر، پروژه روشنايي شمال شهر يزد و پست 132 كيلو ولت فهرج امروز به بهره‌برداري مي‌رسد.

آدرس کوتاه :