شناسه : 699372

مشاور امور بانوان فرماندار يزد از برگزاري دوره هاي آموزشي ويژه بانوان در سال 91 ابراز رضايت كرد


رقيه كفيل الناس مشاور امور بانوان فرمانداري يزد در گفتگو با واحد خبر روابط عمومي فرمانداري گزارش عملكرد دفتر بانوان و خانواده را تشريح كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، مشاور امور بانوان فرماندار گفت: برگزاري دوره هاي مختلف ويژه بانوان در شهرستان يزد با هدف افزايش سطح آگاهي ، كارايي و خودباوري بانوان و دختران در خانواده و جامعه بوده است.

رقيه كفيل الناس افزود: بحمدا... دفتر بانوان و خانواده فرمانداري يزد با همكاري سازمانهاي مردم نهاد و كانونهاي فرهنگي و اجتماعي موفق به برگزاري دوره هاي آموزشي مناسب در سال 1391 شد.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري دوره هاي آموزشي همسرداري در برخي از مناطق شهرستان تصريح كرد: در اين كلاسها سعي بر آن شده تا بانوان شهرستان با سيره و روش حضرت زهرا (س) به عنوان الگوي جامع براي تمامي زنان آشنا شوند تا در مسير زندگي حتي با كمترين مشكل مواجه نشوند.

مشاور امور بانوان با تأكيد به اينكه برگزاري دوره هاي طرح رحمت توانسته نقش بسزايي در افزايش سطح آگاهي و 0خودباوري بانوان داشته باشد اظهار داشت : با برنامه ريزي مناسب و با همت خود بانوان توانسته ايم 4460 نفر از بانوان را در 16 جلسه 2 ساعته با مسائلي از قبيل كاركرد زن در خانه به عنوان مدير، ارتباط زوجين و مسائل زناشويي، تربيت صحيح فرزندان و ... آموزش دهيم.

كفيل الناس همچنين گفت: 273 نفر از بانوان نيز مهارتهاي ده گانه زندگي را در سال جاري فرا گرفته اند.

وي ضرورت آشنايي بانوان و به ويژه نسل جوان را به ابعاد مثبت عفاف و حجاب يادآور شد . گفت: به همين منظور نشستهاي مختلف عفاف و حجاب در محلات و امامزاده ها و يك نشست تخصصي با حضور سركار خانم نيلچي زاده استاد حوزه و دانشگاه ويژه بانوان فرهيخته و فعال فرهنگي برگزار شده است.

رقيه كفيل الناس برگزاري نشست نقش مديريتي زن در مقابله با تهديدات نرم ، اعزام نمايندگان دستگاههاي اجرايي به موزه عبرت، برگزاري اردوهاي زيارتي قم و جمكران را از ديگر برنامه هاي عمده دفتر بانوان و خانواده فرمانداري يزد بر شمرد.

مشاور امور بانوان فرمانداري يزد در پايان افزود: در مناسبتهاي مختلف از قبيل هفته زن، دهه كرامت ، ايام ا... دهه فجر و ... نيز برنامه هاي ويژه بانوان و دختران در امامزادگان ، مساجد و محلات برگزار شده است.

 

آدرس کوتاه :