شناسه : 132317075
عباس حيدري؛

مسئوليت ما در فرمانداري و استانداري نظارت و هماهنگي بين بخشي دستگاه هاي اجرايي است


دومين جلسه بررسي مشاغل مزاحم شهري به رياست سرپرست فرمانداري يزد و با حضور حاج حيدري معاون برنامه ريزي و توسعه فرمانداري، محسن دهقان رئيس اداره برنامه ريزي فرمانداري و ساير اعضا تشكيل شد.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، در اين جلسه عباس حيدري ضمن تبريك دهه امامت و ولايت و عيد سعيد غدير و گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجائي و باهنر و شهداي دولت گفت: مسئوليت ما در فرمانداري و استانداري نظارت و هماهنگي بين بخشي دستگاه هاي اجرايي است تا با برنامه ريزي و اقدامات موثري كه مجموعه ادارات و دستگاه هاي اجرايي انجام مي دهند خدمات بهتري به مردم و آحاد جامعه ارائه و منافع عمومي به شكل مطلوبتري تأمين گردد.

سرپرست فرمانداري اظهار داشت: مهمترين وظيفه وزارت كشور، استانداريها و فرمانداريها در درجه اول تامين امنيت و آسايش مردم است و در مرحله بعد، نظارت بر دستگاه هاي دولتي و اجرايي است تا در نهايت با ساماندهي و كارآيي بهتر، رضايت مردم را حاصل شود.

عباس حيدري افزود: از يك طرف، بايد آسايش و آرامش شهروندان را در نظر داشته باشيم و مردم براي تامين مايحتاج زندگي روزمره و رفع مسائل و مشكلات خود دسترسي آساني به خدمات مورد نياز داشته باشند و از طرف ديگر، يكسري موانع  و مزاحمتها و آلودگي هاي محيطي و صوتي وجود دارد كه بايد مرتفع شود، بنابراين  لازم است همه جوانب كار را مورد بررسي قرار دهيم تا رضايت مندي شهروندان به دست آيد.

وي در ادامه به بحث زمين اختصاصي براي شهرك مشاغل مزاحم شهري اشاره كرد و ابراز داشت: اقدامات خوبي از جانب دستگاه هاي اجرايي صورت گرفته و شهرداري طرحهاي خوبي در دست اقدام دارد و ما بايد با همكاري وهماهنگي، بتوانيم از امكانات موجود بهره برداري و هر چه سريعتر نتيجه مطلوب حاصل گردد.

سرپرست فرمانداري بيان كرد: 70درصد از واحدهاي شهرك فني امام رضا(ع) فعال و اصناف مزاحم شهري  مشغول فعاليت مي باشند و 30درصد باقيمانده بايد هرچه سريعتر  با برنامه ريزي و اجراي طرحهاي مناسب تعيين تكليف شود تا مشاغلي كه متناسب با آن فضا و در اولويت هستند به آنجا منتقل گردند، همچنين در خصوص استقرار تقريبي 500 واحد مزاحم شهري نياز به 28هكتار زمين مي باشد كه بايد از طريق راه و شهرسازي و معاونت عمراني استانداري پيگيري و در صورت تصويب و واگذاري زمين ، طرحهاي مورد نياز اجرا شوند و زمينه انتقال مشاغل و كارگاههاي واجد شرايط فراهم گردد.

 عباس حيدري اذعان داشت:  سازمان صنعت معدن، تجارت، اتاق اصناف و شهرداري بايد مشاغلي كه براي شهروندان ايجاد مزاحمت دارد را شناسايي كرده و  بر اساس طرح و برنامه ريزي هايي كه انجام مي دهند زمينه استقرار اين مشاغل را در شهرك فني فراهم آورند.

 در پايان عباس حيدري ضمن تاكيد بر اهميت تأمين آرامش شهروندان،گفت: دستگاه هاي اجرايي بويژه مركز بهداشت با همكاري محيط زيست از كارگاهها و مشاغلي كه در مجاورت مناطق مسكوني شهري قرار دارند، رفع مزاحمت نموده و مراحل انتقال آنها به شهرك فني را با جديت پيگيري كنند.

مهدي حاج حيدري معاون برنامه ريزي و توسعه فرمانداري نيز در اين جلسه اظهار داشت: جابجايي كارگاه ها و مشاغلي كه در سطح شهر فعاليت ميكنند از لحاظ اقتصادي و اجتماعي و زيست محيطي ميتواند رضايت شهروندان را در پي داشته باشد و براي تحقق اين فرايند، شهرداري و اتاق اصناف اركان اصلي اجرايي اين امر بوده كه بايد در بحث صدور و لغو پروانه كسب اين مشاغل نظارت داشته باشند.

حاج حيدري در ادامه با اشاره به مشكلات زيست محيطي ناشي از اين مشاغل افزود: لازم است هر چه سريعتر بسياري از مشاغل مانند ضايعات فروش ها و دامداريها و سنگ تراشيها وگلخانه ها را ساماندهي كنيم زيرا متأسفانه تعداد زيادي به اين شغل ها روي آورده اند كه از طريق شهر در معرض خطرات اجتماعي و فرهنگي است كه بايد با واگذاري زمين در خارج از شهر مانع از رشد بي رويه آنها در مناطق شهري شد


آدرس کوتاه :