شناسه : 54139318
فرماندار یزد:

مردم خواستار ساماندهی ساختمان های پزشکی و مطب های پزشکان هستند


فرماندار یزد در نشست هم اندیشی ساماندهی ساختمان پزشکی و مطب پزشکان و ایجاد شهرک سلامت شهرستان یزد گفت: : موضوع ساماندهی مطب پزشکان در شهر یزد در راستای رفع معضلات و مشکلات به وجود آمده بوده که بارها نیز از سوی مردم مطرح و مورد پیگیری قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، نشست هم اندیشی ساماندهی ساختمان و مطب پزشکان و ایجاد شهرک سلامت شهرستان یزد با حضور فرماندار، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره)، معاون خدمات شهری شهرداری یزد، مدیرعامل موسسه کوثر و سایر مسئولان برگزار شد.

" محمود شاکری شمسی " در ابتدای این جلسه با تقدیر از همراهی و وفاق به وجود آمده میان مدیران ذیربط مبنی بر ساماندهی مطب پزشکان سطح شهر و ایجاد شهرک سلامت در یزد افزود: موضوع ساماندهی مطب پزشکان در شهر یزد در راستای رفع معضلات و مشکلات به وجود آمده بوده که بارها نیز از سوی مردم مطرح و مورد پیگیری قرار گرفته است.

فرماندار یزد با بیان اینکه استان و مخصوصا شهرستان یزد با بهره مندی از وجود پزشکان متخصص و متعهد و ارائه خدمات با کیفیت بالای پزشکی به بیماران شرایطی را فراهم کرده تا مردم از سایر نقاط کشور به یزد روانه شوند تصریح کرد: در حال حاضر یزد به عنوان یکی از قطب های درمانی بسیار مهم در سطح کشور و حتی برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس مطرح می باشد ، لذا ضرورت دارد با کاهش مسائل و مشکلات فعلی ساختمان های پزشکان از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده شود.

وی مشکلات در آمد و شد وسائل نقلیه، استقرار مراجعین در معابر ، پارک ها و حتی برخی از میادین سطح شهر ، پخش زباله های عفونی ، فرسودگی ساختمان ها و نبود امکانات لازم برای مراجعت بیماران را به عنوان مهمترین مسائل و مشکلات مطب پزشکان درمرکز شهر یزد دانست و اظهار داشت: به منظور دسترسی راحت تر مراجعین ، رفع برخی از مشکلات پیش آمده برای شهروندان و کاهش ناهنجاری های اجتماعی ناشی از استقرار و اسکان مراجعین و متقاضیان غیر بومی خواهان استفاده از خدمات درمانی استان ،ضرورت دارد تا نسبت به امکان سنجی و استقرار واحدهای ارائه خدمات پزشکی در مکان مناسب تری تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

"شاکری شمسی " اضافه کرد: محور یزد – تفت با توجه به سهولت امکان دسترسی سایر شهرستان ها ، دیگر استان ها و حتی متقاضیان خارج از کشور و نیز آماده سازی صورت گرفته و وجود زیرساخت های لازم می تواند محل مناسبی برای ایجاد شهرک سلامت در یزد باشد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان یزد در بخشی دیگر از سخنان خود با اعلام اینکه در شهرستان یزد کلیه برنامه ها و اقدامات بر مبنای سلامت محوری و بهداشت بوده است گفت: در شهرستان یزد به دنبال استقرار هر صنعتی نیستیم بلکه یکی از رویکردهای ما در شهرستان توسعه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پاک است.

فرماندار یزد افزود: توریسم درمانی یکی از بخش های صنعت گردشگری است که با توجه به قابلیت های یزد به عنوان یک شهر تاریخی و دارای ظرفیت های مهم در حوزه پزشکی می تواند بیش از این گسترش یابد.

" شاکری شمسی " در پایان اظهار داشت: از زمان ارائه پیشنهاد ایجاد شهرک سلامت در شهرستان یزد تا کنون سرمایه گذارانی برای همکاری در اجرای این طرح اعلام آمادگی نموده اند.

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه ساماندهی مطب های پزشکان به عنوان یکی از مهمترین مطالبه عمومی شهروندان و مورد نیاز استان است افزود: تجمیع این ساختمان ها و ایجاد شهرکی که دارای تمامی امکانات به روز و مورد نیاز در بخش درمان و بهداشت باشد قطعاً می تواند در ارتقاء پتانسیل های شهرستان یزد در حوزه بهداشت و درمان مؤثر باشد.

" میرجلیلی " همچنین خواستار شد تا این طرح در قالب یک پروژه مشخص تعریف شود تا براساس آن شرح وظایف دستگاه های مرتبط در آن نیز مشخص شود.

در این جلسه هر یک از اعضاء به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص ساماندهی مطب پزشکان و ایجاد شهرک سلامت پرداختند.

 


آدرس کوتاه :