شناسه : 160167035
سید محمد رستگاری اعلام کرد؛

مردم باید از خدمات نظام آگاه شوند


همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر جلسه هم اندیشی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی یزد با حضور آیت الله مدرسی امام جمعه بخش مرکزی و سید محمد رستگاری فرماندار یزد در محل حسینیه ابوالفضل (ع) روستای اکرمیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، سید محمد رستگاری فرماندار یزد ضمن عرض تبریک ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در جلسه هم اندیشی شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی یزد گفت: ما وظیفه داریم به عنوان افرادی که متولی خدمت به مردم هستیم اقدامات قابل توجه دولت و نظام جمهوری اسلامی را طی این 42 سال اعلام کنیم.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید از خدمات نظام آگاه شوند، افزود: واقعیت ها و انتقادات را باید پذیرفت چرا که مشکلات فراوان است ولی در 42 سالگی انقلاب باید پخته تر رفتار کنیم و با فکر، تدبیر و تلاش برای رفع دغدغه ها و انتقادات تلاش کنیم.
مسائل فرهنگی در روستاها مغفول نماند
سید محمد رستگاری با اشاره به اینکه، اعلام اقدامات و تلاش بیشتر در کنار هم باید انجام شود، عنوان کرد: باید بر اساس نظارت قوی و دوری از منیت و خودمحوری، همراه باهم به خدمت صادقانه بپردازیم.
وی با اعلام اینکه برخی پرونده ها و مواردی که به فرمانداری گزارش شده است، دچار اطاله در رسیدگی و موارد خیلی زیادی از مشکلات نیز رفع شدند.
وی به بحث های عمرانی در روستای محمد آباد بخش مرکزی یزد اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلاتی از روستای محمد آباد به ما منعکس شد و ما از امام جمعه محمد آباد به علت همکاری های مستمر قدردانی می کنیم.
فرماندار یزد در ادامه به مسائل فرهنگی در روستاها اشاره کرد و افزود: هر چند موارد عمرانی هم دارای اهمیت است ولی از مسائل فرهنگی در روستاها نباید غفلت کرد که جبران ناپذیر خواهد بود.
 بی تفاوتی در زمینه اتباع بیگانه غیر مجاز صحیح نیست
ابن مسئول بیان داشت : موضوع اتباع بیگانه با جدیت در حال پیگیری است و تا کنون با کوره های آجز پزی برخورد قانونی شده و مقرر گردید همین رویه برای منع به کارگیری اتباع در گلخانه ها اجرایی شود.
وی گفت: اقداماتی که برای ساماندهی اتباع اتخاذ شده است،  به دور از شتابزدگی بوده چرا که بی تفاوتی در این زمینه صحیح نیست هرچند برای اتباع مجاز هم آموزش هایی ارائه خواهد شد.
سید محمدرستگاری اشاره کرد: در بخش مرکزی یزد اتباع بیگانه غیرمجاز و افرادی که آنها را به کار گماردند  شناسایی شدند و اسامی آنها موجود است.
رستگاری در ادامه نشست هم اندیشی به موضوع زمین خواری و تغییر کابری در روستاها اشاره کرد و افزود: تاکنون دادستان پشتیبانی خوبی داشتند و به دستگیری متخلفان نیز منجر شد.
وی با بیان اینکه دهیاری ها باید از طریق سیستم قضایی این موضوعات را پیگیری کنند،   در خصوص الحاق روستاها به شهر یزد توضیح داد: منافع روستا و مردم برای ما در اولویت است و هیچگاه به خاطر شهر یزد، روستا را قربانی نخواهیم کرد.
به گفته سید محمدرستگاری، برای اجرای طرح های هادی و گسترش روستاها اعتبارات بنیاد مسکن پاسخگو نیست و باید در این زمینه با بنیاد مسکن هم اندیشی شود.
فرماندار یزد بیان کرد: بخش مرکزی یزد در پیشگیری و مقابله با کرونا همراهی خوبی داشتند ولی مجدد هشدار ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص شیوع این بیماری اعلام شده است لذا اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در روستاها باید با جدیت بیشتر پیگیری شود.






آدرس کوتاه :