شناسه : 142802072

مراسم اختتاميه و فينال مسابقات فوتوالي كاپ آزاد و انتخابي تيم ملي در يزد برگزار شد


سرپرست فرمانداري يزد روز جمعه در مراسم اختتاميه و فينال مسابقات فوتوالي كاپ آزاد و انتخابي تيم ملي در ورزشگاه سلمان محمود آباد شركت كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري، مسابقه فينال و مراسم اختتامیه مسابقات فوتوالي كاپ آزاد و انتخابي تيم ملي در مجموعه ورزشی شهدای سلمان محله محمودآباد یزد و با حضور "حیدری "سرپرست فرمانداری یزد ، "مقیمی" رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان و فرماندار اردکان ،"برزگر" بخشدار مرکزی و  جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

قابل ذكر است، در فينال مسابقات تيم صدرشيمي يزد قهرمان مسابقات فوتوالي ايران شد.

همچنین در دیدار رده بندی نیز تیم پرسپولیس محله مرد آباد شهرستان یزد 2 بر یک تیم منتخب خراسان شمالی را شکست داد و در جایگاه سوم قرار گرفت و در پايان از بازيكنان سه تيم برتر تقدير شد.
گفتني است، نخستین دوره این مسابقات با حضور 55 تیم در 16 گروه از 25 استان روز پنجشنبه در مجموعه ورزشی سلمان محمودآباد یزد آغاز شده است.
در این مسابقات تیم ها به مدت 2 روز زیر نظر انجمن فوتوالی ایران و یزد، بازی های خود را برگزار کردند و در پایان چهار تیم برتر جواز حضور در جام ستارگان فوتوالی کشور را که آذرماه 1397 با حضور هشت تیم در بوشهر برگزار می‌شود، کسب نمودند.
فوتوالی از ادغام 2 رشته والیبال و فوتبال ساحلی ایجاد شد که در یک زمین 9 در 18 مترمربع با یک تور به ارتفاع 2 متر و 20 سانتیمتر با حضور 2 بازیکن در هر تیم برگزار می‌شود.
بازیکنان باید توپ را با استفاده از ضربات پا، سر و سینه و بدون استفاده از دست به زمین حریف ارسال کنند.
انجمن فوتوالی ایران در سال 1390 تشکیل و زیر نظر هیات ورزش‌های روستایی عشایری و بازی های بومی محلی فعالیت دارد و تیم ملی فوتوالی ایران در دوره گذشته بعد از تایلند، نایب‌قهرمان شد.
استان یزد با یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت 47 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد.


آدرس کوتاه :