سرپرست فرمانداري يزد؛

مديريت مطلوب شهر جهانی يزد در گرو تعامل است

«عباس حيدري» در نشست شوراي اسلامي شهرستان يزد بر لزوم افزايش همكاري براي اجراي برنامه‌های ستاد بازآفرینی شهري و ساماندهي بافت تاريخي تأکید كرد و مديريت مطلوب شهر جهانی را در گرو تعامل بيشتر دستگاه‌ها دانست.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «عباس حيدري» در نشست شوراي اسلامي شهرستان يزد ويژگي مشترك نمايندگان مردم و فرمانداري را مديريت مطلوب شهر برشمرد و بر لزوم افزايش تعامل براي تحقق اين مهم تأکید كرد.

سرپرست فرمانداري يزد بابیان اهميت حفظ شاخص امنيت در يزد عرضه داشت: اجراي دقيق برنامه‌های ستاد بازآفرینی شهري و ساماندهي به بافت تاريخي شهر يزد به‌ویژه در خصوص اتباع بيگانه، می‌تواند بسياري از نگرانی‌های ساكنان اين مناطق را مرتفع نمايد.

وي با اشاره به پيشينه برجسته یزدی‌ها در فضائل اخلاقي گفت: حفظ سابقه و پيشينه يزد در تدين، صداقت و قناعت مستلزم آگاهي مردم از وضعيت و شاخص‌های اجتماعي است كه شوراي اسلامي به‌عنوان نمايندگان مردم، می‌تواند در اين خصوص نقش‌آفرینی كند.

رئيس شوراي اسلامي شهر يزد نيز ارتباط و همكاري مستمر شوراي اسلامي و فرمانداري را بااهمیت عنوان كرد و افزود: برقراري اين تعامل دوسويه ضمن تسريع و تسهيل فعالیت‌ها، می‌تواند زمينه هم‌افزایی بيشتر در خدمت‌رسانی به مردم را سبب شود.

«غلامعلي سفيد» بابیان اينكه درگذشته برنامه مدوني در خصوص شهر جهانی نداشته‌ایم تصريح نمود: شهرداري يزد در نظر دارد با تدوين سند چشم‌انداز و برنامه راهبردي عملياتي تا سال 1404 اين خلأ را جبران نمايد.

وي ادامه داد: انجام فعاليت در يزد نياز به فكر و برنامه دارد و می‌طلبد دورنماي شهر جهانی گسترده، پرجمعيت و کلان‌شهر يا کم‌جمعیت با بافت شهري متوازن، متعادل و زيبا از هم‌اکنون ترسيم شود تا منطبق با آن برنامه‌ریزی صورت گيرد.

اين نماينده مردم ضرورت برنامه‌ریزی كوتاه و بلندمدت شهر باستانی را مورد تأکید قرار داد و لازمه آن را ايجاد اتاق فكر با همكاري و همراهي همه علاقه‌مندان به يزد عنوان كرد.

گفتني است در پايان اين نشست از خدمات و تلاش‌های «مصطفي سالاري» فرماندار اسبق يزد به‌واسطه همكاري مستمر با شوراي اسلامي شهرستان قدرداني شد.