فرماندار يزد:

مدارس بايد بر پايه تعقل و خردجمعي اداره شود

فرماندار يزد گفت: موفقيت هاي مدرسه شهيد رمضان زاده نشان دهنده اين است كه اين مدرسه بر پايه تعقل و خردجمعي اداره مي شود و توانسته از ظرفيت هاي موجود به نحو احسن استفاده كند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، نشست شوراي دبيران دبيرستان دوره دوم شهيد رمضان زاده ( شاهد ) با حضور فرماندار يزد، مديركل آموزش و پرورش استان،‌ معاون فني و امور عمراني فرمانداري، جمعي ديگر از مسئولين و كادر آموزشي اين دبيرستان برگزار شد.

" محمود شاكري شمسي " در ابتداي سخنان خود در اين نشست با گراميداشت ياد و خاطره جان باختگان حادثه منا اظهار داشت: متأسفانه به علت بي تدبيري و سوء مديريت حكام سعودي بالغ بر چهار هزار و پانصد نفر از حجاج بيت ا... الحرام كه قريب به پانصد نفر از حجاج ايراني بودند، جان خود را در اين حادثه از دست دادند.

فرماندار يزد در ادامه با بيان اينكه موفقيت مدرسه شهيد رمضان زاده در حوزه هاي مختلف مرهون تلاش مديريت، كادر آموزشي و همكاري دانش آموزان است افزود: اين موفقيت ها نشان دهنده اين است كه اين مدرسه بر پايه تعقل و خردجمعي اداره مي شود و توانسته از ظرفيت هاي موجود به نحو احسن استفاده كند.

وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش هاي سخت افزاري، نرم افزاري و رسيدگي به نما و منظر مدرسه خاطرنشان كرد: تلاش هايي بي وقفه و ارزشمند خانواده ها ، معلمين و مديران مدارس استان در نه ماه سال تحصيلي باعث شده تا استان و شهرستان يزد در سال جاري نيز براي 21 سال پياپي موفق به كسب رتبه نخست در كنكور سراسري شود.

رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد از دبيرستان دوره دوم شهيد رمضان زاده (شاهد ) به عنوان يك الگوي موفق براي ساير مدارس شهرستان ياد كرد و تصريح كرد: برنامه ريزي كادر آموزشي و مشاركت خانواده ها و دانش آموزان از مهمترين دلايل موفقيت اين مدرسه در سال هاي اخير بوده است.

" شاكري شمسي " در بخشي ديگر از مطالب خود با اعلام اينكه بنابر آمار سرانه مطالعه در كشور و استان يزد از ميانگين جهاني پائين تر از ميانگين جهاني است گفت: اين آمار براي مردم كشوري كه به لحاظ تأكيدات دين مبين اسلام به اهميت مطالعه و كتابخواني ، به هيچ وجه قابل قبول و زيبنده نيست.

وي افزود: در دنياي امروز با توجه به گسترش شبكه هاي اجتماعي بايد به دنبال ترغيب دانش آموزان به مطالعه باشيم كه بدون شك معملين مي توانند نقش تأثيرگذاري را داشته باشند.

فرماندار يزد در پايان به بحث كاربردي نمودن علوم در زندگي توسط دانش آموزان تأكيد كرد و افزود: بايد نظام تعليم و تربيت از يك نظام بانكي فاصله بگيرد و با توانمند نمودن دانش آموزان آنها را براي ورود به عرصه هاي اجتماعي و پذيرش نقش هاي در آينده آماده سازند.