شناسه : 85069576
دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالاو ارز استان:

مبارزه با قاچاق كالا نيازمند گفتمان سازي است


دبير كميسيون برنامه‌ریزی، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان تاكيد كرد: مبارزه با قاچاق كالا نيازمند گفتمان سازي است تا عموم مردم با خسارت هاي ناشي از اين پديده شوم آگاه شوند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، نشست شوراي هماهنگي مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان يزد با حضور فرماندار يزد، دبير كميسيون برنامه‌ریزی، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري و جمعي از اعضاي اين شورا برگزار شد.
«احمد ترحمي» در اين نشست با اشاره به اينكه دولت براي مبارزه با قاچاق كالا برنامه جامع 5 ساله اي را تدوين كرده است، افزود: هدف اين طرح در دوسال ابتدايي جلوگيري از رشد قاچاق و در سه ساله پاياني كاهش 75 درصدي قاچاق است.
وي با بيان اينكه تعامل و همكاري همه دستگاه هاي مرتبط با امر مبارزه با قاچاق كالا و ارز تضميني براي اجراي اين برنامه است؛ تصريح كرد: يكي از محور هاي اين برنامه فرهنگ سازي و گفتمان سازي در حوزه مبارزه با قاچاق در سطح عموم است.
ترحمي با اشاره به اينكه يكي از اهداف كميسيون مبارزه با قاچاق كالا، فرهنگ سازي خريد كالاي ايراني است؛ تاكيد كرد: دولت مخالف استفاده مردم از كالاهاي خارجي اي كه از مبادي قانوني وارد كشور شده اند نيست ولي معتقد است كه ايراني شايسته كالاي باكيفيت ايراني است.
دبير كميسيون برنامه‌ریزی، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان خاطرنشان كرد: بسياري از كالاهاي قاچاق خارجي داراي برند اصلي نيستند و اكثرا در كارگاه هاي بدون مجوز هاي قانوني و بهداشت توليد مي شوند.
وي ادامه داد: مردم با خريد اينگونه كالاها علاوه بر آسيب رساندن به خود موجب تعطيلي كارخانه ها و همچنين از بين رفتن شغل در كشور مي شوند.
وي با اشاره به اينكه خوشبختانه همه گروه ها و احزاب فعال كشور در بحث مبارزه با قاچاق كالا هم عقيده و هم نظر هستند؛ اظهارداشت: قاچاق بلاي جان كشور است و مي بايست با تمام توان براي كاهش اين مهم تلاش كرد.
ترحمي در پايان با بيان اينكه خوشبختانه بازاريان و اصناف يزد معتقد به عدم فروش و كسب درآمد از كالاي قاچاق هستند؛ گفت: يكي از راهكارهاي مبارزه با قاچاق؛ واگذاري امور به اصناف و اتحاديه هاي است كه كشفيات چند ماهه اخير نشان دهنده موفقيت اين طرح است.

آدرس کوتاه :