شناسه : 87186132
فرماندار يزد تأکید كرد:

لزوم مشاركت همگاني براي پاسداشت مقام معلم


فرماندار يزد در نشست شوراي آموزش‌وپرورش شهرستان اظهار داشت: پاسداشت مقام معلم نکته‌ای است كه همه اقشار جامعه به آن آگاه هستند، اما اين مهم می‌بایست به مشاركتي همگاني و عمومي تبديل شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، شوراي آموزش‌وپرورش شهرستان يزد شامگاه روز يكشنبه با حضور فرماندار يزد، معاون سياسي، اجتماعي فرماندار، جمعي از دانش آموزان برگزيده شهرستان و اعضاي اين شورا برگزار شد.
«مصطفي سالاري» در اين جلسه ضمن تسليت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و لزوم پاسداشت اين ايام افزود: دولت تدبير و اميد تلاش كرده است تا حد ممكن رضايت معلمان و فرهنگيان را تأمین كند و اين تلاش همچنان در راستاي قانون ادامه دارد.
وي با بيان اينكه ضرورت دارد پاسداشت مقام معلم در تمامي برنامه‌های خرد و كلان ديده شود بر فرهنگ‌سازی بیش‌ازپیش احترام به معلمان در جامعه تأکید كرد.
رئيس شوراي آموزش‌وپرورش شهرستان يزد بابیان اينكه لازم است از ظرفیت‌های رسانه ها براي ترويج مقام معلم و فرهنگيان استفاده شود؛ تصريح كرد: معلمان پرورش‌دهندگان نسل آينده انقلاب هستند و ازاین‌رو می‌طلبد كه نگاه جامعه به آنان نگاهي محترم و با منزلت باشد.
فرماندار يزد در بخش ديگري از سخنانش به تشريح اقدامات صورت گرفته از سوي دولت پرداخت و اظهار داشت: مهم‌ترین نتيجه برجام بی‌اثر كردن توطئه دشمنان ايران اسلامي در زمينه ايران هراسي است كه نتايج آن رشد قابل‌توجه روابط سياسي، اقتصادي و همچنين افزايش حضور گردشگران در كشور و استان می‌باشد.
سالاري افزود: آمار ورود گردشگران به استان در سال ابتدايي روي كار آمدن دولت يازدهم 25 هزار نفر بود كه با بهبود شرايط مذكور در سالجاري و تا اين تاريخ حدود 80 هزار نفر گردشگر به يزد سفرکرده‌اند كه پیش‌بینی می‌شود اين عدد به 100 هزار نفر تا پايان سال برسد.
عالی‌ترین مقام اجرايي شهرستان يزد با اشاره به اينكه اميد و نشاط در جامعه فراگير شده است از تلاش دولت براي بهبود وضعيت اقتصادي كشور و واحدهای صنعتي و توليدي خبر داد.
فرماندار يزد در پايان سخنانش با اشاره به اينكه سال 96 سالي پركار براي دولت خواهد بود؛ خاطرنشان كرد: برگزاري انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا در 29 اردیبهشت يكي از رویدادهای مهم سال آينده است.
گفتني است در اين جلسه دانش آموزان با مشاركت در مباحث انجام‌شده به ارائه نظرات خود پرداختند كه در پايان از سوي فرماندار يزد موردتقدیر قرار گرفتند.
 

آدرس کوتاه :