شناسه : 108162182
فرماندار يزدمطرح كرد؛

لزوم فعاليت تاکسی‌های اينترنتي در قالب ضوابط قانوني


فرماندار يزد با اعلام اينكه ضوابط نحوه فعاليت تاکسی‌های اينترنتي در سطح شهرستان يزد تدوين شده است گفت: تاکسی‌های اینترنتی جزئی از شبکه تاکسیرانی محسوب شده كه البته لازم است در قالب ضوابط و مقررات تعریف شده اقدام به ارائه خدمات نمايند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه بررسي ضوابط موقت نحوه فعاليت تاكسي اینترنتی‌های در سطح شهرستان يزد با حضور فرماندار، معاون دادستان عمومي و انقلاب يزد، معاونين فرماندار و جمعي ديگر از مديران مرتبط در اين حوزه و نمايندگان تاکسی‌ها برگزار شد.

«مصطفي سالاري» پس از پايان اين جلسه با بيان اينكه ارائه خدمات به‌صورت هوشمند و اينترنتي در حال حاضر يكي از مهم‌ترین ضروريات جامعه است افزود: امروزه بسياري از امور مردم با استفاده از خدمات اينترنتي حل‌وفصل می‌شود كه از این‌رو اين انتظار وجود دارد كه اتحاديه و اصناف مختلف با عبور از روش‌های سنتي به دنبال ارائه كالا و خدمات با استفاده از روش‌های نوين باشند.

فرماندار يزد با اشاره به اينكه مجوز فعاليت تاکسی‌های اينترنتي به‌صورت كشوري است اظهار داشت: تاکسی‌های اینترنتی به همراه ساير تاکسی‌های موجود در سطح شهر می‌تواند زمينه را براي استفاده بيشتر شهروندان از وسايل نقليه عمومي فراهم نمايند.

وي بر فعاليت تاکسی‌های اينترنتي در سطح شهرستان مطابق با ضوابط و مقررات ساير تاکسی‌ها فعال زير نظر اتحاديه صنف اتومبيل كرايه و شهرداري تأكيد و خاطرنشان كرد: بهره‌مندی از این نوع تاکسیرانی مدرن توصیه می‌شود و ما نیز مشوق فعالیت این شرکت‌ها البته در قالب ضوابط و مقررات تعریف‌شده هستيم.

عالی‌ترین مقام اجرايي شهرستان اضافه كرد: در اين جلسه با دعوت از مسئولين ادارات و نهادهاي مرتبط و همچنين نمايندگان تاكسي ها ضوابط پيشنهادي براي فعاليت تدوين شد تا با اجراي آن فعاليت اين تاکسی‌ها در سطح شهر نيز ساماندهي شود.

سالاري در پايان بار ديگر با اعلام اينكه جذب راننده توسط برخي از شرکت‌های تاكسي هوشمند در معابر عمومي غيرقانوني است تصريح كرد: با هماهنگی صورت گرفته با دادستان محترم، نیروی انتظامی، راهور و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط، با حضور عوامل منتسب به این شرکت‌ها در معابر عمومی شهر برخورد قانونی خواهد شد.

 


آدرس کوتاه :