با حضور دبيركل كتابخانه هاي عمومي كشور

كتابخانه خيري وكيلي شهر زارچ افتتاح شد

در مراسمي با حضور جمعي از مسئولان كتابخانه خيري وكيلي در شهر زارچ به صورت رسمي افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، در مراسمي با حضور دبيركل كتابخانه هاي عمومي كشور، فرماندار يزد، امام جمعه بخش زارچ، مديركل كتابخانه هاي عمومي استان و ساير مسئولان كتابخانه خيري وكيلي شهر زارچ به بهره برداري رسيد.

فرماندار يزد در اين مراسم در سخنان كوتاه با اشاره به اينكه مشارکت مردم يزد در زمینه های مختلف سابقه دیرینه ای دارد اظهار داشت: خيرين يزدي در شرايط و عرصه هاي مختلف حضور فعالي داشته و در طول تاريخ با احداث مراكز فرهنگي و آموزشي در بحث مشارکت نقش خود را به خوبی ایفا نموده اند.

شاكري شمسي گفت: 40 باب كتابخانه در شهرستان يزد وجود دارد كه از اين تعداد 28 باب كتابخانه عمومي و 12 باب كتابخانه مشاركتي است.

وي با بيان اينكه شهرستان يزد به لحاظ شاخص هاي كمي در سطح استان در حد مطلوبي است اظهار داشت: به لحاظ شاخص هاي كيفي با مشكلات مختلفي نظير کمبود سالن مطالعه ، نگهداری فضای کتابخانه ها، فناوري اطلاعات، تجهيزات و ... روبرو هستيم که امیدواریم با مساعدت مسئولان كشوري این مشکلات برطرف شود.

رئيس انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان يزد با اشاره به مزيت هاي نسبي بخش زارچ خاطرنشان كرد: وجود نیروهای توانمند، نخبه و فرهیخته در بخش زارچ از مهمترين ويژگي هاي اين منطقه مي باشد.

شاكري شمسي در پايان با بيان اينكه زمين كتابخانه عمومي شهيد بابايي واگذار شده است افزود: در سال آينده اعتباري براي آغاز عمليات اجرايي آن در نظر گرفته شده و اميدواريم با نظر مساعد و حمايت نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور اين پروژه نيز در آينده اي نزديك به بهره برداري برسد.

در اين مراسم همچنين توسط خير محترم حاج علي اكبر وكيلي طبقه تحتاني اين كتابخانه به نهاد كتابخانه ها واگذار شد.

شايان ذكر است اين كتابخانه داراي 19 هزار عنوان و 25 هزار نسخه كتاب مي باشد.