شناسه : 65036148
رئيس ستاد انتخابات استان يزد:

قانون ميثاق مشترك همه دست اندركاران امر انتخابات است


رئيس ستاد انتخابات استان يزد با تأكيد به اينكه مسئوليت مجريان در درجه اول برگزاري سالم و قانونمند انتخابات است افزود: قانون به عنوان ميثاق مشترك همه دست اندركاران امر انتخابات اعم از هيأت هاي اجرايي و نظارت است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، " محمد علي طالبي " در جلسه آموزشي – توجيهي اعضاي هيأت اجرايي حوزه انتخابيه يزد و اشكذر با تقدير از زحمات و تلاشهاي اعضاي هيأت اجرايي به ويژه اعضاي هيأت اجرايي مركز حوزه انتخابيه در بررسي صلاحيت نامزدهاي دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي گفت: اعضاي هيأت اجرايي به عنوان نمايندگان مردم و معتمدين محلي در قانون به عنوان مجري اصلي انتخابات در نظام جمهوري اسلامي ايران به شمار مي روند.

معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد افزود: بايد با التزام به قانون و فراگيري موارد مربوط به انتخابات زمينه ساز برگزاري انتخاباتي باشكوه و سالم باشيم.

وي با بيان اينكه برگزاري همزمان پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در بعد داخلي و بين المللي از حساسيت بسيار بالايي برخوردار است اظهار داشت: در بعد داخلي برگزاري همزمان دو انتخابات كه جايگاه بسيار والايي در قانون اساسي دارند براي اولين بار يك مسئوليت سنگيني را بر دوش مجريان گذاشته است.

رئيس ستاد انتخابات استان يزد اضافه كرد: با توجه به اينكه براي اولين بار اين دو انتخابات برگزار مي شود در بحث قوانين و آئين نامه ها با موانع و مشكلاتي روبرو بوديم كه با همكاري و تعامل وزارت كشور و شوراي نگهبان بخش هايي از آنها مرتفع شد.

" طالبي " در ادامه ابراز داشت: بعد ديگرمربوط به مقطعي است كه كشور از يك بحث سياسي مثل موضوع هسته اي و توافق برجام بيرون آمده و در آستانه تحول بزرگي كه همان مجلس قدرتمند در كنار دولت است كه بتواند زمينه هماهنگي همه اركان نظام را براي خدمت رساني صادقانه و هر چه بهتر به مردم فراهم سازد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد با مهم دانستن انتخابات در بعد بين المللي افزود: با وجود فعاليت هاي گروه هاي تكفيري در كشورهاي اسلامي و مسائلي كه از كينه ورزي از سوي برخي كشورهاي منطقه براي ايران اسلامي ايجاد نموده اند چيزي جز تضعيف اقتدار نظام نيست كه برگزاري موفق انتخابات و حضور گسترده مردم مي تواند ضمن تثبيت ثبات و امنيت، زمينه افزايش اقتدار كشور را در تعاملات بين المللي فراهم سازد.

رئيس ستاد انتخابات استان يزد با تأكيد به اينكه مسئوليت مجريان در درجه اول برگزاري سالم و قانونمند انتخابات است افزود: قانون به عنوان ميثاق مشترك همه دست اندركاران امر انتخابات اعم از هيأت هاي اجرايي و نظارت است.

" طالبي " با بيان اينكه دوره هاي آموزشي براي تمامي مجريان امر انتخابات برگزار خواهد شد گفت: دوره هاي آموزشي ويژه اعضاي هيأت هاي اجرايي در حال انجام است و در آينده نيز اين دوره ها براي كارشناسان، اعضاي شعب و حتي ويژه نامزدهاي دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نيز برگزار خواهد شد.

وي نقش اعضاي هيأت هاي اجرايي را در افزايش مشاركت مردم در عرصه انتخابات مهم دانست و افزود: مشاركت حداكثري راهبرد نظام جمهوري اسلامي ايران است

رئيس ستاد انتخابات استان يزد اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب در سخنراني اخير خود نيز بر همين مسأله تأكيد داشته اند و حتي از افرادي كه به نوعي نظام را قبول ندارند نيز دعوت به حضور در انتخابات كرده اند.

" محمد علي طالبي " اضافه كرد: مشاركت گسترده مردم در انتخابات، در مناسبات بين المللي مهم است و اين مسئوليت بر عهده هر ايراني است كه فارغ از تفكرات و سلايق سياسي با تحقق مشاركت حداكثري اعتبار و عزت بيش از پيش را براي اين كشور به وجود آورد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد، مشاركت بالاي مردم را منوط به ايجاد اعتماد عمومي در سطح جامعه دانست و افزود: حضور گروه هاي سياسي در انتخابات كه در چارچوب نظام  قرار دارند نيز مي تواند يكي از دلايل عمده افزايش نرخ مشاركت مردم باشد.

رئيس ستاد انتخابات استان در پايان ابراز داشت: خوشبختانه اعضاي هيأت هاي اجرايي از تجربه بسيار خوبي در بحث انتخابات برخوردارند و هدف از برگزاري دوره هاي آموزشي ارتقاء سطح دانش و نيز استفاده از تجارب و نظرات همديگر است.


آدرس کوتاه :