شناسه : 161995392

فعالیت ستاد انتخابات طبق برنامه زمان بندی در حال انجام است/ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی روستاها تا 22 فروردین


فرماندار یزد گفت: انتخابات طبق برنامه زمان بندی در حال انجام است و ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی روستاها تا 22 فروردین ماه ادامه دارد.

فرماندار یزد گفت: انتخابات طبق برنامه زمان بندی در حال انجام است و ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی روستاها تا 22 فروردین ماه ادامه دارد.

سید محمد رستگاری فرماندار یزد در خصوص روند ثبت نام داوطلبان انتخابات بیان کرد: فعالیت های مربوط به انتخابات طبق برنامه زمان بندی در حال انجام است.

 سید محمد رستگاری رستگاری اظهار داشت: ثبت نام کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر به اتمام رسیده و هم اکنون در مرحله بررسی و تایید صلاحیت است.

 به گفته فرماندار یزد، ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستا از 16 فروردین آغازشده  و تا 22 فروردین ماه ساعت 18 عصر ادامه دارد همچنین در بخشداری های شهرستان د از جمله بخشداری زارچ و بخشداری مرکزی این ثبت نام انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در موج چهارم، شیوه های مختلفی برای ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستا به غیر از ثبت نام حضوری وجود دارد که شامل ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷؛ ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷؛ ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷؛ ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) و دریافت رسید ثبت نام است.

 گفتنی است: شرایط ثبت نام کاندیداتوری برای انتخابات شورای اسلامی روستا به طور مختصر، به این شرح است: تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، حداقل سن ۲۵ سال تمام، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، کسانی که سابقه یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند به شرطی که در همان حوزه انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند، اعضای شوراها باید در محدوده  بخش حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند و تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد.
آدرس کوتاه :