شناسه : 144402788
سرپرست فرمانداري يزد تأکید كرد؛

فعالیت‌های كانون پرورش فكري در زمينه فرهنگي نمود بيشتري يابد


«عباس حيدري» در ديدار مدیرکل كانون پرورش كودك و نوجوان استان يزد با وي بر لزوم نقش‌آفرینی بيشتر فعالیت‌های كانون در زمينه باورهاي اجتماعي و خلأهای فرهنگي تأکید كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ مديركل كانون پرورش كودك و نوجوان استان يزد در ديدار سرپرست فرمانداري يزد از آمادگي اين مركز براي انعقاد تفاهم‌نامه فرهنگي خبر داد.

«عباس حيدري» در اين ديدار بابیان اينكه شکل‌گیری ساختار فكري و فرهنگي نسل جوان و نوجوان به عنوان آینده‌سازان و مديران آتي بايد اصولي و اساسي باشد تصريح نمود: كانون پرورش فكري كودك و نوجوان مركزي مهم براي انديشه ورزي، خلاقيت و تفكر و تأمل است و ضروري است اين مركز موردتوجه همگاني قرار گيرد.

وي استرس زدايي و دوري از فعالیت‌های تک‌بعدی را از ویژگی‌های ديگر كانون فكري برشمرد و افزود: كودكان امروز بر يكديگر و جامعه اثرگذاري بالايي دارند و كانون به‌واسطه آموزش‌های فراگير می‌تواند به‌صورت غیرمستقیم اثرات مثبتي بر تمام جامعه داشته باشد.

اين مقام مسئول بابیان اهميت افزايش فعالیت‌های كانون استان در حوزه‌های فرهنگي و اجتماعي ادامه داد: لازم است كانون پرورش فكري كودك و نوجوان در زمينه باورهاي اجتماعي و خلأهای فرهنگي نقش‌آفرینی داشته باشد.

مديركل كانون پرورش كودك و نوجوان استان يزد نيز بابیان برخي ویژگی‌های مركز استان اظهار كرد: كانون پرورش فكري كودك در مسيري گام نهاده كه روزبه‌روز پيشرفت كرده است.

«سید حسین پیغمبری» اهميت جايگاه و نقش تأثیرگذار اين مركز بر جامعه هدف خود را يادآور شد و از آمادگي انعقاد تفاهم‌نامه كانون پرورش فكري استان با فرمانداري يزد به عنوان بازوان فكري و اجرايي فرهنگي خبر داد.

وي بابیان اينكه اين كانون توان هدف‌گذاری و اجراي برنامه‌های مدت در حوزه كودك و نوجوان را دارد از خيرين و واقفان خواست: تا با ايجاد فرهنگ‌سرا و موزه ظرفيت اين مركز را در خدمت‌رسانی بيشتر به جامعه هدف ارتقا دهند.

گفتني است كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان يزد با فعالیت‌های چهل‌وسه گانه خود در 24 مركز به دانش آموزان خدمت‌رسانی می‌کند.

 

 

 


آدرس کوتاه :