شناسه : 100254554
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار يزد:

فعاليت هاي مقابله با بي سوادي با جديت ادامه يابد


معاون سياسي و اجتماعي فرماندار يزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستاي ريشه كن كردن بي سوادي در شهرستان گفت: برنامه هاي كه به منظور مقابله با پديده بي سوادي تدوين شده است، با جديت پيگيري شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرستان يزد به رياست معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري و با حضور مديران دستگاه هاي اجرايي عضو اين شورا تشكيل شد.

« محمد علي جعفري » در اين جلسه ضمن تقدير و تشكر از اقدامات صورت گرفته در شهرستان در راستاي ريشه كن نمودن بي سوادي اظهار داشت: تاکنون اقدامات تأثیرگذاری در شهرستان صورت پذیرفته و بخش قابل توجهی از بی سوادان توانسته اند از نعمت سواد برخوردار شود.

معاون سياسي و اجتماعي فرماندار يزد با بيان اينكه اقداماتی که برای شناسایی و آموزش اولیای بی‌سواد انجام شده باید گسترش یابد و طرح‌های انسداد بی‌سوادی با جديت بيشتري مورد پيگيري قرار گيرد افزود: قطعاً نظارت مستمر بر نحوه اجراي اين طرح ها مي تواند در تكميل و نتيجه بخش بودن اين فرآيند تأثيرگذار باشد.

وي با اشاره به اينكه بخش قابل توجهي از بي سوادان در شهرستان يزد را اتباع بيگانه تشكيل مي دهند افزود: يزد به عنوان يكي از مهاجرپذيرترين نقاط كشور مي باشد، آمار بی‌سوادان به سختی کاهش می‌یابد اما امیدواریم با ادامه طرح‌های پیش بینی شده بتوانیم به کاهش آمار بی‌سوادان يزد کمک کنیم.

جعفري بر ضرورت اطلاع يافتن افراد از قوانين و سياست هاي مربوط به مبارزه با پديده بي سوادي تأكيد كرد و افزود: آگاه ساختن و اطلاع رساني در اين زمينه مي تواند نقش تأثيرگذاري را در جذب و تشويق افرادي بي سواد براي بهره مندي از نعمت سواد داشته باشد.

معاون سياسي و اجتماعي فرماندار يزد در پايان تشكيل جلسات اين شورا به صورت منظم و مستمر را خواستار شد و ابراز داشت: خوشبختانه زمينه رسيدن به باسوادي كامل در شهرستان يزد فراهم شده كه اميدواريم اين مهم با همكاري و تعامل همه دستگاه هاي اجرايي مرتبط به زودي محقق شود.


آدرس کوتاه :