شناسه : 73446448
فرماندار یزد تأکید کرد؛

فرهنگ تجلیل از معلمان در جامعه نهادینه شود


فرماندار یزد گفت: ضروري است تا تقدير از معلمان محدود به يك زمان معين نشود بلكه به عنوان يك فرهنگ در سطح جامعه نهادينه و در طول سال انجام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، مراسم تجلیل از معلمان روستاهای بخش مرکزی شهرستان یزد با حضور فرماندار یزد، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، معاونین فرمانداری، بخشداران مرکزی و زارچ، مدیرعامل شرکت تعاونی همیاری دهیاری های شهرستان یزد برای دومین سال پیاپی به همت شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی برگزار شد.

" محمود شاکری شمسی " در این جلسه با ابراز خوشحالی از برگزاری دومین همایش تجلیل از معلمان روستاهای بخش مرکزی یزد اظهار داشت: همه افراد جامعه باید قدردان زحمات و تلاش های خالصانه و متعهدانه معلمان باشد که در این راستا  شوراهای اسلامی و دهیاران اقدام به این مراسم ارزشمند نموده اند.

فرماندار یزد در ادامه با تبریک عید مبعث و فرا رسیدن ماه شعبان المعظم افزود: بزرگترین معلم جهان بشریت حضرت محمد مصطفی بود که در این ایام به بعثت رسید و وظیفه سنگین هدایت انسان ها از سوی خداوند متعال به ایشان اعطاء گردید.

وی با بیان اینکه معلم می سوزد تا انسانی را بسازد گفت: معلم با تلاش خود انسان هایی را با اندیشه و تفکر بالا با جامعه تحویل می دهد تا روشنی و سعادت کشور را تضمین می کند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد تصریح کرد: ضروري است تا تقدير از معلمان محدود به يك زمان معين نشود بلكه به عنوان يك فرهنگ در سطح جامعه نهادينه و در طول سال انجام شود.

" شاکری شمسی " در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اجرای برنامه های متنوع در هفته گرامیداشت مقام معلم در شهرستان یزد خاطرنشان کرد: رویکرد برنامه های سال جاری بر مبنای مدرسه محوری بوده است که خوشبختانه در کلیه مدارس شهرستان برنامه های این هفته به خوبی اجرا شده است.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان یزد کسب 22 سال رتبه اول کنکور سراسری دانش آموزان یزدی را باعث افتخار این استان دانست و افزود: در زمینه فراگیری علم در مدارس اقدامات خوبی انجام شده ولی باید  بحث ارتقاء توانمند سازي دانش آموزان و آماده نمودن آن ها براي قبول مسئوليت در آينده نیز مدنظر قرار گیرد.

فرماندار یزد در پایان ابراز داشت: در حال حاضر دانش اموزان با چالش ها و تهدیدهای مختلف روبرو هستند که ضروری است تا معلمان با توجه به تجربیات و همچنین به روز نمودن معلومات خود پاسخگوی آنان باشند.


آدرس کوتاه :