فرماندار یزد پای درد دل دهیاران نشست

فرماندار یزد گفت: دهیاران مشکلات و کمبودهای اساسی روستاها را اولویت بندی و پیگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ؛سید محمدرستگاری فرماندار یزد ضمن گرامیداشت هفته شهرداری ها و دهیاری ها گفت: شرایط خاصی همچون تراکم جمعیت که بر اکثر روستاهای بخش مرکزی و زارچ  حاکم است، کمتر از شهرها نیست و این موضوع کار در روستاهای بخش مرکزی و زارچ را متفاوت کرده است.

رستگاری افزود: با توجه به برخی از محدودیت ها و مشکلات، امکان برطرف کردن یکباره تمام دغدغه ها و مشکلات روستاها وجود ندارد، به همین دلیل باید مشکلات موجود در روستاها شناسایی و اولویت بندی شوند و پس از توافق، در دستور کار قرار بگیرد.

او اظهار امیدواری کرد: دور جدید نشست با اهالی روستاها، با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان برگزار شود تا ضمن بیان دغدغه اهالی، مروری بر توافقات و مصوبات نشست های قبلی و میزان پیشرفت آن ها داشته باشیم.

فرماندار یزد به ضرورت افزایش سرانه ورزشی در بخش مرکزی اشاره کرد و گفت: همزمان با هفته دولت از چند بوستان و پارک بزرگ، مجهز و شایسته ساکنان بخش مرکزی بهره برداری و عملیات ساخت چندین بوستان آغاز می شود.

رستگاری با بیان اینکه یکی از دغدغه های دهیاران تامین اعتبار پروژه های بخش مرکزی و زارچ است، اظهارداشت: مقرر شد از محل اعتبارات تملک دارایی ها، اعتبارات متوازن، بخشی از محل اعتبارات ملی و نیز فرصت هایی که بنیاد برکت، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان می توانند در اختیار روستاها بگذارند، برای روستاهای این دو بخش استفاده شود.

وی در ادامه یکی از محورهای اصلی فعالیت فرمانداری یزد در سال99 را ساماندهی اتباع خارجی دانست و افزود: بحث ساماندهی اتباع خارجی باید طبق ضوابط و قوانین دنبال شود، بر این اساس رویکر اصلی ما در ساماندهی اتباع طرد اتباع غیرمجاز و قانونمند کردن امور اتباع مجاز است.

 فرماندار یزد به بی تفاوتی افراد نسبت به سکونت اتباع در محلات اشاره کرد و گفت: جلسات متعددی با معتمدین محلات برگزار شده تا با اعلام آمادگی از سوی محلات، موضوع شناسایی محل های سکونت اتباع و توجیه املاک و صاحبخانه ها صورت بگیرد.

سید محمد رستگاری در پایان اضافه کرد: با همکاری و تعامل هرچه بیشتر مردم و عزم جدی همه ی دستگاه های مرتبط و به ویژه دادستان یزد، اتباع خارجی غیر مجاز با رعایت شان اسلامی و انسانی طرد و اتباع مجاز نیز قانونمندتر می شوند.

منبع خبر:باشگاه خبرنگاران جوان