شناسه : 3920889

فرماندار یزد خواستار افزایش نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان شد


محمود شاکری شمسی فرماندار باتفاق سالاری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری در آستانه ماه مبارک رمضان ضمن بازدید از سازمان صنعت ، معدن و تجارت از نزدیک در جریان تمهیدات اندیشیده شده در خصوص توزیع کالاهای اساسی در این ماه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ،‌ محمود شاکری شمسی در این دیدار با اشاره به نزدیک شدن به ماه پر خیر و برکت رمضان گفت: در راستای تنظیم بازار باید تمهیدات لازم از سوی دستگاههای ذیربط به ویژه سازمان صنعت ، معدن و تجارت در نظر گرفته شود تا کالاهای اساسی و اقلام مصرفی مورد نیاز خانوارها با قیمت مناسب و به میزان کافی در اختیار مردم قرار گیرد.

فرماندار با تأکید بر برخورد جدی و قانونی با اخلال گران بازار و گرانفروشان اظهار داشت: خوشبختانه در ماه مبارک رمضان سال جاری با تمهیدات اندیشیده شده و ذخیره سازی که به عمل آمده ، بازار عرضه و تقاضا از ثبات و آرامش بسیار خوبی برخوردار بوده و جای هیچ گونه نگرانی برای شهروندان عزیز و ارجمند وجود ندارد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا در چند نقطه از شهر خاطر نشان کرد: ایجاد نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا می تواند در تنظیم بازار و ثبات قیمت ها مؤثر باشد.

در ادامه رحیمی ضمن ارائه گزارشی از میزان ذخیره سازی برخی از کالاها گفت: خوشبختانه در سالجاری با اقدامات خوبی که از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت انجام شده است ، بیش از میزان تقاضا کالاهای اساسی مورد نیاز مردم ذخیره شده است.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان اعلام کرد: به منظور تشدید نظارت بر عرضه کالا و نیز در راستای ثبات قیمت و تنظیم بازار گشت های ویژه ماه مبارک رمضان از تاریخ 1/4/93 راه اندازی شده است.

رحیمی در پایان اضافه کرد: در چند روز گذشته در کمیسیون نرخ گذاری شهرستان حداکثر نرخ زولبیا، بامیه و گوشه فیل در شهرستان یزد به شرح ذیل اعلام شد:

1-ممتاز 130 هزار ریال حداکثر برای چهار واحد

2- درجه یک 85 هزار ریال حداکثر برای 12 واحد

3- مرغوب 65 هزار ریال برای بقیه واحدها

شایان ذکر است در این دیدار رحیمی معاون بازرگانی داخلی و زارع معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان ارائه نمودند.

 آدرس کوتاه :