شناسه : 3750999

فرماندار یزد بر راه اندازی کتابخانه های تخصصی در شهرستان یزد تأکید کرد


محمود شاکری شمسی در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد در سالجاری بر راه اندازی کتابخانه های تخصصی در حوزه های مختلف در شهرستان یزد تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد با حضور شاکری شمسی فرماندار، ‌سالاری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ، ملاعباسی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان و اعضای انجمنهای شهرهای شاهدیه،‌حمیدیا و زارچ در محل فرمانداری تشکیل شد.

محمود شاکری شمسی در این جلسه با بیان اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان « سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و ‌مدیریت جهادی» نامگذاری شده است افزود: بدون شک تعداد کتابخانه ها و نیز میزان سرانه مطالعه یکی از مهمترین شاخصهای فرهنگی است که می تواند در حوزه های مختلفی همچون اقتصاد، سیاست ، اجتماعی و .... تأثیرگذار باشد.

فرماندار با اشاره به اینکه هزینه کردن منابع مالی در کتابخانه ها نوعی سرمایه گذاری در آینده بحساب می آید اظهار داشت: باید با همفکری و هم اندیشی با صاحبنظران و نیز استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی به شاخصهای تعیین شده در افق 1404 در این حوزه برسیم.

وی هم چنین خاطر نشان کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان باید پیگیری های لازم برای تأمین منابع مالی جدید را انجام دهد و به درآمدهای اختصاص یافته فعلی قانع نباشد.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان یزد افزود: کتابخانه های عمومی استان به عنوان یک نهاد بین بخشی محسوب می شود که توسعه و ارتقای آن نیازمند همکاری همه دستگاههای اجرایی و نیز حضور فعال خیرین می باشد.

شاکری شمسی راه اندازی کتابخانه های تخصصی در شهرستان یزد را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: باید با امکانات و نوآوری های جدید زمینه جذب بیشتر جوانان به کتابخانه ها را فراهم کنیم.

فرماندار یزد در پایان با اشاره به اینکه سرانه پایین مطالعه در یزد زیبنده دیار دارالعباده و دارالعلم یزد نیست خاطر نشان کرد: باید با احصاء مسائل و مشکلات ،‌با هم افزایی و استفاده از خرد جمعی در راستای بهبود وضع موجود گام برداریم.

همچنین در این جلسه رفیعی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان یزد گزارشی از نحوه درآمد و هزینه کرد این اداره را در سال 92 ارائه کرد.

 

 آدرس کوتاه :