شناسه : 700654

فرماندار يزد: موضوع اصلي كه معاندان جمهوري اسلامي با آن قصد مقابله و مبارزه دارند، عزاداری‌های سیدالشهداست...


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد...

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، سيفي در سخنراني قبل از جلسه شوراي اداري به مردم  اظهار داشت: مجالس امام حسین (ع) بوستان بهشت است که هیئت‌های عزاداری در برگزاری آن نقش دارند و رياكاري و خودنمايي در آن جايي ندارد.
هیئت‌های عزاداری در طول تاریخ‌ بیشترین نقش را برای در اهتزاز بودن پرچم سالار شهیدان امام حسین (ع) داشتند، این پرچم را این افراد در شرایط سخت به اهتزاز درآوردند و این پرچم نماد اسلام و قرآن است.
سيفي عنوان داشت: موضوع اصلي كه معاندان جمهوري اسلامي با آن قصد مقابله و مبارزه دارند، عزاداری‌های سیدالشهداست و حقاً این عزاداری‌ها اسلام را نگه داشته است؛ علت این مخالفت‌ها نیز این است که عزاداری‌ها سنبل دین و احیای مکتب است همانطور كه ديد در فتنه 88 دشمنان جمهوري اسلامي چگونه خنجر را از رو بستند و به مقدسات در روز عاشوراي امام حسين (ع) حمله كردند و حرمت شكستند. البته آبرويشان را خود امام حسين برد.
فرماندار يزد ادامه داد: امام حسين مايه عزت و افتخار مسلمانان و نجات‌بخش انسانيت و اسلام است و آنچه از اسلام باقي مانده، به بركت خون پاك حسين و ياران اوست. وي‌ با تأكيد بر اينكه اگر حسين (ع) نبود، امروز اثري از اسلام باقي نمانده بود، حادثه كربلا را درس و عبرت بزرگي براي هميشه تاريخ دانست و گفت: در آن زمان عده‌اي مسلمان مدعي اسلام به جنگ با پسر پيامبر آمدند و به بي‌رحمانه‌ترين شكل، پسر پيامبر (ص) را به شهادت رساندند؛ قساوت و بي‌رحمي و بي‌انصافي تا آن حد كه حتي به يك بچه شيرخواره هم رحم نكردند، از عجايب روزگار است.
در پايان سيفي عاشورا را درس بصيرت و ديتداري عنوان كرد و از مردم يزد خواست با همت تمام همچون سالهاي گذشته مراسم عزاداري را با شكوه هرچه تمام تر بدور از حاشيه و خودنمايي برگزار نمايند.
آدرس کوتاه :