شناسه : 701714

فرماندار يزد:بودجه مصوبات فرهنگي يزد به 25 ميليارد تومان افزايش يافت


فرماندار يزد گفت: كل اعتبارات در نظر گرفته شده براي اجراي مصوبات فرهنگي يزد، 17.5 ميليارد تومان بود كه در جلسه هيئت دولت اين مبلغ به 25 ميليارد تومان افزايش يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد، عزيزالله سيفي ظهر امروز در جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد با اشاره به سفر رئيس جمهور به استان يزد اظهار داشت: حضور گسترده مردم در استقبال از رئيس جمهور مردمي، نشان داد اين نظام يك نظام مردمي است و مردم هركجا كه احساس كنند بايد در صحنه باشند، به ميدان مي‌آيند و هر بار با حضور عظيم خود با آرمان‌هاي امام (ره) و مقام معظم رهبري تجديد بيعت مي‌كنند.
وي كه به مناسبت هفته شوراهاي آموزش و پرورش با خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي استان يزد گفت‌وگو مي‌كرد، افزود: مردم يزد با استقبال بي‌نظير از مهمان عزيز خود به خوبي ميزباني كردند و يك روز به ياد ماندني ديگر را براي تاريخ يزد رقم زدند.
فرماندار يزد، مصوبات استاني هيئت دولت براي استان يزد را بسيار خوب ارزيابي كرد و بيان داشت: تمام اين مصوبات در قالب يك برنامه فرهنگي بوده و اميدواريم با اجرايي شدن 260 مصوبه هيئت دولت، زمينه رشد بهتر و توسعه بيشتر استان يزد فراهم شود.
وي با اشاره به اينكه در بيشتر اين مصوبات، آموزش و پرورش استان و شهرستان يزد ده‌ها برنامه و طرح ارائه داده است، عنوان كرد: 40 درصد اعتبارات مصوبات فرهنگي، سرمايه‌اي است كه براي پروژه‌هاي عمراني تعريف شده كه شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد پيشنهاد ساخت 50 سالن ورزشي، 12 استخر، 12 زمين چمن مصنوعي و ساخت، تجهيز و تعمير 250 كتابخانه را در زير پروژه اين مصوبات ارائه كرده است.
رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد ادامه داد: كل اعتبار در نظر گرفته شده براي اجراي مصوبات فرهنگي مبلغ 17 ميليارد و 500 ميليون تومان بود كه در جلسه هيئت دولت با پيشنهاد مسئولان استان و نظر مساعد رئيس جمهور اين مبلغ به 25 ميليارد تومان افزايش يافت.
سيفي با اشاره به برنامه‌ها و مصوبات شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد بيان داشت: اين شورا تاكنون 64 مصوبه داشته كه از اين تعداد، 55 مصوبه اجرايي شده است و با تشكيل شوراي آموزش و پرورش شهرستان، بسياري از مشكلات آموزش و پرورش رفع شده است.
وي رتبه شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد را رتبه دوم استان اعلام كرد و افزود: اين شورا پس از شوراي اردكان در رتبه دوم است و شوراهاي شهرستان‌‌هاي ميبد و صدوق نيز در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند.
فرماندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود در مورد بسته‌هاي حمايتي در اجرايي شدن قانون هدفمند كردن يارانه‌ها اظهار داشت: اين قانون در آموزش و پرورش نيز به خوبي اجرا شده و بسته‌هاي حمايتي در اختيار مدارس قرار گرفته است.
وي ادامه داد: به ازاي هر واحد كلاس درس، مبلغ 27 تا 40 هزار تومان و به طور متوسط مبلغ 270 تا 400 هزار تومان به حساب مدارس واريز شده است.
سيفي، مشاركت مردم در آموزش و پرورش، تمركززدايي از مركز و تنفيذ اختيار و تشكيل كارگروه‌هاي فرهنگي، عمراني و آموزشي را از جمله اهداف اين شورا اعلام كرد و ادامه داد: توجه به فضاهاي استاندارد آموزشي، فرهنگ‌سازي براي مشاركت بيشتر مردم در تصميم‌گيري‌ها و تصميم‌سازي‌هاي آموزش و پرورش، نظارت بر مدارس مشاركتي و غيرانتفاعي و برنامه‌ريزي براي اوقات فراغت دانش‌‌آموزان از جمله برنامه‌ها و چشم‌اندازهاي شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد است.

آدرس کوتاه :