شناسه : 158839626

فرمانداری یزد از کارهای فرهنگی حمایت می‌کند


فرماندار مرکز استان یزد گفت: حمایت از کارهای فرهنگی و هنری از جمله رویکردهای این مجموعه از سال های گذشته تاکنون بود و شاهد فعالیت‌های خوبی در این زمینه هستیم.

به گزارش ر وابط عمومی فرمانداری یزد ؛سیدمحمد رستگاری روز پنجشنبه در بازدید از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد، افزود: با وجود اختلاف سلیقه در فعالیت‌های فرهنگی و هنری شاهد عملکرد خوبی در این نهاد هستیم.
وی ادامه داد: حسن تدبیر و مدیریت سبب شده تا درخواست سلیقه های مختلف برآورده شود و برنامه‌هایی که در شهر اجرا می‌شود، شاهد حضور پررنگ مجموعه این سازمان باشیم.
فرماندار یزد اظهار کرد: در بسیاری از جلسات این سازمان با برنامه حضور پیدا می‌کند و کارهای فرهنگی و هنری و ورزشی در دوره پساکرونا ادامه یابد.
این مسئول افزود: با توجه به برنامه امسال این سازمان بیشتر فرهنگسراها و پروژه‌های نیمه تمام فرهنگی و اجتماعی تکمیل و شاهد رفغ بخشی از کمبودهای زیرساختی هستیم.
وی گفت: حضور میدانی و تلاش شبانه روزی از جمله مزیت‌های این سازمان است، به ویژه در سفر رییس جمهوری و همچنین چندین برنامه ملی که سال گذشته در یزد برگزار شد، اگر کمک‌ها و همکاری این سازمان نبود با مشکل جدی مواجه بودیم.
همچنین رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: نبود مدیریت واحد شهری و فعالیت‌های موازی باعث شده بخشی از فعالیت‌ها موثر نباشد و اگر مدیریت واحد شهری اجرا شود قطعا به سمت توسعه شهری و رفاه اجتماعی حرکت خواهیم کرد و این فعالیت ها شکوفا می شود.
عباس ملازینلی افزود: با توجه به رویکرد حمایتی شهرداری و شورای شهر از سال ۹۶ این سازمان بیشتر مورد توجه قرار گرفت و بودجه چند برابر شد، البته عمده بودجه زیرساختی و عمرانی است.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های زیربنایی و تامین زیرساخت‌ها از برنامه‌های این نهاد است ،گفت:  شهر یزد در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فقیر است ، امیدواریم اجرای این پروژه‌ها که بخش زیادی از آن در سال جاری به بهره برداری می‌رسد، بخشی از کمبودها رفع شود.
ملازینلی گفت: یزد عضو انجمن شهرهای میراث جهانی است، اما سالن تماشا و نمایشگاه درخور آن نداریم  لذا ساخت سالنی در سه طبقه در مهرآوران، ایجاد خانه شعر و ادب در محله شیخداد، اجرای طرح هر منطقه یک مسجد و زیباسازی نما و محیط بیرون ۱۰ مسجد و تعدادی از پروژه های دیگر در دست اجراست.


آدرس کوتاه :