شناسه : 156687523
معاون هماهنگي امور اقتصادی استانداری یزد:

فرمانداران سند آمایش را جدی بگیرند


معاون هماهنگي امور اقتصادی استاندار یزد از فرمانداران خواست تا ضمن جدي گرفتن تعامل در تدوين سند آمايش استان، در فعاليت‌هاي خود همگام با بخش خصوصی حركت كنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادی استاندار یزد از فرمانداران خواست تا ضمن جدي گرفتن تعامل در تدوين سند آمايش استان، در فعاليت‌هاي خود همگام با بخش خصوصی حركت كنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد:"سید مسعود عظیمی" در نشست معاونان برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداري‌ها و مدیران اقتصادی استانداری به میزبانی فرمانداری یزدبا اشاره به تعاریف جدید مدیریت، بیان کرد: براساس تعاریف جدید، مدیریت به معنای انتخاب هدف، تهیه ابزار و پیگیری تا رسیدن به نتیجه است که این مهم باید در طرح‌های عمرانی استان اعمال و مد نظر قرار گیرد.

وی بر ضرورت پیگیری شهرستان‌ها در چهار کارگروه اشتغال، مباحث عمرانی، اجتماعی و پژوهش‌های فناوری تاکید کرد و گفت: در مدیریت سیستمی جدید، باید شهرستان‌ها از ظرفیت جلسات کارگروه‌ها استفاده کنند و طرح‌ها را با اين شيوه جديد به سرانجام برسانند لذا باید موافقت‌های عمرانی در اردیبهشت ماه پيگيري شود تا در اسفندماه اعتبار به آنها تخصیص یابد و از توقف آنها جلوگيري شود.

این مسئول با تاکید بر این که شهرستان‌ها سند آمایش را جدی بگیرند، گفت: برای داشتن یزد متوازن، متعادل و همگام با محیط زیست باید بتوانیم برنامه‌ها را بر مبنای مزیت‌ها شکل دهیم.

وی افزود: از آنجایی که این سند به صورت منطقه‌ای تدوین می‌شود، ضروری است که شهرستان‌ها به منظور رعایت حقوق نسل‌هاي آینده آن را جدی بگيرند و ظرفیت‌های شهرستاني خود را حداکثر تا سه ماه آینده شناسایی و ارائه دهند.

این مسئول با اشاره به رویکردهاي جديد اين معاونت با فرمانداران نيز عنوان کرد: هر هفته سه فرماندار با معاونان برنامه‌ریزی و کارشناسان خود باید با معاونت اقتصادی استانداری جلسه‌ای را در فضایی متعادل با حضور بخش خصوصی و ذی‌نفعان در واحدهای تولیدی برگزار کنند.

وی با تاکید بر این که فرمانداران باید خود وارد صحنه فعاليت شوند، گفت: فرمانداران باید با بخش خصوصی ارتباط برقرار کند و از انها استقبال کنند چرا که قشر تعاونی و بخش خصوصی قابل احترام است و فرمانداران بايد همگام با بخش خصوصی شوند.

عظیمی‌ فرمانداران را محور فعاليت در شهرستان‌ها خواند و يادآور شد: باید در هر امری مرتبط با امور شهرستان،  فرمانداران محور كار باشند و در جریان آن قرار گیرند و دستگاه‌هاي اجرايي به آن پايند باشند.

معاون استاندار در پایان با بیان این که هزینه‌کرد صحیح منجر به ایجاد اشتغال خواهد شد، افزود: اگر بهره‌وری در فعاليت‌ها افزایش یابد، تورم نيز کنترل می‌شود، به همین منظور باید شاخص‌های ارزیابی را برای مدیران در نظر بگیریم.

منبع خبر-ایسنا – منطقه یزد

 


آدرس کوتاه :