شناسه : 696457
فرماندار يزد:

طرح رحمت يكي از ماندگارترين طرحها در راستاي تحكيم بنيان خانواده است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، عزيزا...سيفي فرماندار در جلسه اي كه با حضور مربيان طرح رحمت در محل فرمانداري تشكيل شد بر اجراي مجدد اين طرح در بين بانوان شهرستان تأكيد كرد.
فرماندار يزد:

عزيزا...سيفي در اين جلسه با بيان اينكه خانواده كوچكترين و در عين حال مهم ترين نهاد اجتماعي مي باشد افزود: خانواده به عنوان فراگيرترين نهاد در سطح اجتماع مطرح مي باشد كه انسان از آغاز زندگي تا پايان عمر خود بيشترين وقت را در آن سپري مي كند و از اينرو بايد محيط خانه و خانواده سرشار از آرامش و صميمت باشد.

فرماندار با اشاره به تأكيدات اسلام در خصوص اهميت خانواده خاطر نشان كرد دين اسلام خانواده را نخستين نهاد و شالوده حيات اجتماعي ، محل تأمين نيازهاي جسمي ، عاطفي ، معنوي و موجب آرامش و سكون انسان قرار داده است.

وي گفت: بحمدا... با برنامه ريزي مسئولان طرحهاي خوبي در زمينه خانواده و بخصوص بانوان به عنوان كانون اصلي تربيت در خانواده در نظر گرفته شده است كه طرح رحمت يكي از ماندگارترين طرحها در راستاي تحكيم بنيان خانواده مي باشد.

همچنين فرماندار خواستار تداوم اين طرح در سطح شهرستان يزد شد.

در ادامه كفيل الناس مشاورامور بانوان فرماندار در اين رابطه گفت: از بدو شروع اجراي اين طرح تا كنون تعداد 11249 نفر در 16 جلسه 2 ساعته آموزش مباحث خانواده ، تربيت فرزند، الگوهاي رفتاري سيره اهل بيت (ع) در زندگي ، ارتباط موفق زوجين ، عفاف و حجاب ، كاكردهاي زن در خانه و .... را فرا گرفته اند

مشاور امور بانوان فرماندار يزد تصريح كرد:مربيان اين دوره ها از بين فارغ التحصيلان حوزه هاي علميه خواهران و با سابقه تدريس و تحصيل و داراي كارت مربيگري از مركز حوزه علميه قم و دفتر زنان و خانواده رياست جمهوري مي باشند.

كفيل الناس در پايان ضمن تقدير و تشكر از كليه كساني كه در اجراي اين طرح سهيم بوده اند خواستار توجه بيشتر مسئولين در اختصاص بودجه در بخش بانوان و خانواده شد.

در پايان اين مراسم از مربيان طرح رحمت در شهرستان يزد تجليل شد.

 

 

 

 

آدرس کوتاه :