شناسه : 108339171
فرماندار يزد:

ضرورت اجراي برنامه هاي خلاقانه در هفته بزرگداشت مقام معلم


فرماندار يزد با اشاره به تجارب موفق برخي از برنامه ها در راستاي بزرگداشت مقام معلم در سالهاي گذشته گفت: بايد با اجراي برنامه‌های متنوع و خلاقانه در راستاي كيفي سازي برنامه ها حركت كنيم.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، دويست و چهل و چهارمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد با حضور فرماندار، مديركل آموزش و پرورش استان، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري و ساير اعضاي اين شورا تشكيل شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با تبريك انتصاب مديركل جديد آموزش و پرورش استان و تقدير و تشكر از تلاشهاي احمد شيرزاد در مدت تصدي مسئوليت مديركل آموزش و پرورش اظهار داشت: حضور صاحب نظران و متخصصان برجسته تعليم و تربيت در شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد باعث شده تا تصميمات اين شورا در سطح استان منحصر به فرد و نقش آفرين باشد.

فرماندار يزد با اشاره به اينكه نزديك به 60 درصد جمعيت استان در شهرستان يزد قرار دارد و بسياري از مباحث خاص تعليم و تربيت نيز در آموزش و پرورش نواحي يك، دو و منطقه زارچ اتفاق مي افتد افزود: انتظار داريم تا مسئولان استاني در حوزه تعليم و تربيت به شهرستان يزد به عنوان مركز استان توجه ويژه اي داشته باشند تا در سايه همفكري، تعامل و برنامه ريزي بتوانيم مسائل و مشكلات را در اين زمينه مرتفع سازيم.

وي در ادامه با اعلام اينكه فرمانداري يزد تا كنون پيگيري هاي فراواني را براي پرداخت 5 درصد عوارض ساخت و ساز شهرداري ها به آموزش و پرورش را داشته است گفت: در دو سال گذشته حدود چهارميليارد تومان از اين رديف اعتباري توسط شهرداري هاي شهرستان به حساب اداره كل آموزش و پرورش استان واريز شده است.

رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد بازديد از مدارس شهرستان به ويژه مدارس حاشيه شهر و پيگيري رفع مسائل و مشكلات آنها را يكي ديگر از اقدامات تأثيرگذار شوراي آموزش و پرورش در اين دو سال برشمرد و خاطرنشان كرد: در اين زمينه با پيشنهاد مديران آموزش و پرورش به صورت مستمر از مدارس بازديد شده كه برخي از مشكلات با برقراري تعامل بين بخشي ما بين دستگاه هاي اجرايي و يا بهره مندي از كمك خيرين مرتفع شده است.

سالاري در بخشي ديگر از سخنان خود با توجه به دستور كار جلسه مبني بر برگزاري برنامه هاي بزرگداشت مقام معلم در شهرستان يزد اظهار داشت: برنامه هاي هفته بزرگداشت مقام معلم بايد در خور شأن و كرامت معلمان برگزار شود.

وي ابراز داشت: فعالیت و مشاركت آحاد مردم جامعه جهت اجرای برنامه ها متناسب باشان والای معلم در اين هفته مهم و اثربخش است.

فرماندار يزد همچنين با بيان اينكه برنامه هاي مربوط به اين ايام بايد همراه با خلاقيت و نوآوري همراه باشد افزود: بايد از برنامه‌ها و اقدامات کلیشه‌ای كه در سال‌های گذشته انجام می‌شده است، پرهيز شود و با اجراي برنامه‌های متنوع و خلاقانه در راستاي كيفي سازي برنامه ها حركت كنيم.

سالاري در پايان از آمادگی كامل فرمانداری براي همكاري و پيگيري اجراي برنامه هاي بزرگداشت اين هفته خبر داد و تأكيد كرد: بايد زمينه مشاركت را براي فعاليت ساير ادارات و نهادهاي دولتي و غيردولتي بويژه تشكل ها و سازمانهاي مردم نهاد در برنامه هاي هفته بزرگداشت مقام معلم پر رنگ تر از سال گذشته فراهم آوريم.

 


آدرس کوتاه :