فرماندار يزد مطرح كرد:

صنعت گردشگري يكي از محورهاي توسعه شهرستان

فرماندار يزد در نشست ستاد خدمات سفر شهرستان با اشاره به اينكه استان در حال عبور از صنايع آلاينده و توجه به صنايع هاي تك و پاك است؛ اظهار داشت: صنعت گردشگري را به‌عنوان يكي از محورهاي توسعه شهرستان موردتوجه قرار داده‌ایم.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، ستاد خدمات سفر شهرستان با حضور فرماندار يزد، معاون برنامه‌ریزی، اداري و مالي فرماندار، بخشدار زارچ، معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي استان و جمعي از مديران دستگاه‌های اجرايي شهرستان برگزار شد.
«مصطفي سالاري» در اين نشست ضمن تسليت رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني و شهادت تني از آتش‌نشانان كشور در حادثه ريزش ساختمان پلاسكو با اشاره به اينكه شهرستان يزد بهترين ظرفیت‌ها را براي توسعه صنعت گردشگري در كشور دارد؛ تأکید كرد: دولت تدبير و اميد توجه خاصي به اين حوزه نموده و خوشبختانه استان و شهرستان يزد نيز در اين زمينه پيشتاز است.
وي بابیان اينكه در آستانه ثبت جهاني بافت تاريخي يزد قرار داريم؛ خاطرنشان كرد: سال 96 سال خوشامدگویی به يزد است و ضرورت دارد ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرايي در اين زمينه فعال شود.
سالاري با اشاره به اينكه ستاد خدمات سفر مرتبط با تمامي روزهاي سال است؛ تصريح كرد: وظايف كميته ها و اعضاي آن مشخص است و دبيري اين ستاد نيز بر عهده اداره ميراث فرهنگي شهرستان خواهد بود.
فرماندار يزد بابیان اينكه تعامل و همكاري سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصي در پيشبرد برنامه‌های حوزه گردشگري مهم و ضروري است؛ تأکید كرد: تعامل دولت و بخش خصوصي در اين بخش يكي از روش‌ها و اقداماتي است كه علاوه بر ايجاد اشتغال پيشرفت سريع امور را در بردارد.
سالاري با اشاره به اينكه طي روزهاي آتي اتفاقات مهمي در حوزه گردشگري استان رخ خواهد داد؛ عنوان كرد: برگزاري كنوانسيون گردشگري در نيمه بهمن‌ماه، همايش ملي كوهنوردي و مسابقات بین‌المللی فوتبال ساحلي بخشي از اين رویدادها است.
وي در پايان سخنانش ابراز اميدواري كرد استان و شهر يزد در رويداد هاي مرتبط با بخش گردشگري موفق و ميزبان خوبي براي گردشگران و مسافرين نوروزي در سال 96 باشد.