شناسه : 699924
فرماندار يزد:

شوراهاي اسلامي در بالا بردن سطح مشاركت عمومي در جامعه نقش تأثيرگذاري دارند


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، عزيزا...سيفي در پيامي به مناسبت نهم ارديبهشت روز شوراها به نقش مهم شوراها در اجتماع تأكيد كرد.
فرماندار يزد:

عزيزا...سيفي در اين پيام با بيان اينكه در قرآن کریم و احادیث وارده از پیامبر عظیم الشأن ، ائمه اطهار (علیهم السلام) بر لزوم مشورت در کارها تأکید شده آورده است فرمان تاريخي امام خميني (ره) در نهم ارديبهشت 1359 مبني بر تشكيل شوراهاي اسلامي در شهر و روستاها زمينه حضور مردم در تصميم گيري مشاركت و اداره امور در شهرها و روستاها را فراهم كرد كه اين خود نمونه عيني از مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوري اسلامي است.

فرماندار با اشاره به اينكه شوراهاي اسلامي در بالا بردن سطح مشاركت عمومي در جامعه نقش تأثيرگذاري دارند خاطر نشان كرده است شوراها به عنوان يكي از اركان مهم تصميم گيري و نظارت بر مسائل شهري و روستايي هستند كه مي توانند در جهت تعامل و همكاري در برنامه ها و تسهيل سازي امور نقشي بي بديل داشته باشند.

وي در ادامه شوراها را نهادی برآمده از بطن و متن مردم قلمداد کرد و افزود: شوراهاي اسلامي بايد خدمت رساني به مردم را در سرلوحه كار خود قرار دهند  و عمران و آبادانی شهر ها و روستاها را با همفکری و مشارکت مردم ایجاد نمایند.

سيفي در پايان ضمن تبريك نهم ارديبهشت ماه روز شوراها از زحمات تمامی دست اندرکاران و اعضای محترم شوراهای اسلامی سراسر شهرستان درالعباده و درالعلم يزد ، صمیمانه تقدیر و تشکر نموده است.

لازم بذكر است در چهارمين دوره  انتخابات شوراهاي اسلامي در حوزه شهري تعداد 437 نفر و در  حوزه روستايي در بخش مركزي 133 نفر و در بخش زارچ 40 نفر در شهرستان يزد ثبت نام نموده اند.

قابل توضيح است انتخابات شوراهاي اسلامي شهر در چهار شهر يزد ، حميديا، شاهديه و زارچ و شوراهاي اسلامي روستا در 12 روستاي بخش مركزي و 5 روستاي بخش زارچ برگزار خواهد شد.

آدرس کوتاه :