شناسه : 697720
فرماندار يزد:

سينماي کودک و نوجوان مي تواند در توسعه و پيشرفت كشور تأثيرگذار باشد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، آيين اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان با حضور فرماندار، مدير عامل بنیاد سینمایی فارابی ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و چند تن از مسئولين برگزار شد.
فرماندار يزد:

عزيزا...سيفي در اين باره گفت: ارتقاي سينماي کودک و نوجوان مي تواند در توسعه و پيشرفت كشور تأثيرگذار باشد و برگزاري اين چنين جشنواره هايي مي تواند مي تواند بستر لازم جهت حركت رو به جلو را فراهم سازد.

فرماندار با اشاره به اينكه يك فيلم و يا اجراي كار هنري مي تواند در برگيرنده آموزشهايي مختلفي باشد تصريح نمود:با ساخت يك فيلم اگر چه مي تواند يك يا دو ساعت اوقات مردم را پر مي نمايد ولي تأثير آن در حد ساعتها آموزش به كودكان و نوجوانان است.

وي با تأكيد به اينكه  كار هنري، ساخت فيلم  وبرگزاري جشنوارهاي مختلف مي تواند نشاط و شادابي اجتماعي را به همراه داشته باشد تصريح نمود: اين فعاليتها در زمينه هنري و فرهنگي زمينه ساز رشد و تعالي فرهنگ در كشور خواهد بود.

سيفي با اعلام اينكه استان يزد به لحاظ فرهنگي و هنري  داراي عقبه و سابقه اي درخشان است خاطر نشان كرد: استان براي برگزاري جشنواره هاي فيلم در بخش ها مختلف آمادگي كامل دارد.

در اين مراسم سيد احمد مير اعلايي مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان یکی از مهمترین جشنواره فرهنگی و هنری کشور محسوب می شود.

سیداحمد مير اعلایی افزود:این جشنواره امسال به طور همزمان در 10استان کشور با استقبال بی نظیر مخاطبانش برپا گردید.

وی گفت:بیش از 80مهمان خارجی از 30کشور امسال دربخش مسابقه و داوری بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان شرکت نمودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید به ارتقاء شور و نشاط اجتماعی در جامعه کمک کنیم،اظهارداشت:برگزاری جشنواره هایی نظیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان برای کشور یک ضرورت محسوب می شود.

در اين مراسم از خانواده شهيدان دانش آموز محمدحسین ذوالفقاری و محمدحسن جوکار تقدیر بعمل آورده شد.

 

آدرس کوتاه :