شناسه : 698492
فرماندار يزد:

سنت وقف در ر شد و توسعه اجتماعي ، فرهنگي ، علمي نقش تأثيرگذاري دارد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، عزيزا...سيفي فرماندار با گراميداشت هفته وقف بر ترويج بيشتر اين سنت حسنه تأكيد كرده است.
فرماندار يزد:

عزيزا...سيفي با بيان اينكه نهاد وقف به عنوان يک سنت ماندگار و به جاي مانده از پيامبر گرامي اسلام (ص) مي باشد خاطر نشان كرد سنت وقف يكي از مصاديق احسان و خير خواهي است كه در پيشرفت هاي علمي ، فرهنگي ، اجتماعي و حتي سياسي جهان اسلام نقش تأثير گذاري دارد.

فرماندار با اشاره به اينكه سنت وقف از مصاديق بارز احسان و خيرخواهي است افزود: وقف یکی از ماندگارترین صدقات بوده كه در نتيجه تعاليم انبياي الهي از گذشته هاي بسيار دور تاريخ به وجود آمده و در صحنه حيات انساني به صورت پديده اي اجتماعي براي همه نسل ها به وديعه گذاشته شده است.

وي همچنين با تأكيد به اينكه آثار مثبت وقف در زمينه‏هاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي در جامعه تلاش جدي  مسئولان را در گسترش فرهنگ وقف ضروري مي سازد تصريح نمود:آموزش ، اطلاع رساني و به كارگيري برنامه ريزي صحيح  در ترويج و اشاعه‏ي فرهنگ وقف در جامعه نقش اساسي دارد.

سيفي در پايان اظهار داشت شهرستان يزد با وجود يازده هزار رقبه وقفي است در استان رتبه ي نخست را داراست كه از جايگاه ويژه و ظرفيت قابل توجهي در جهت رشد و پيشرفت در امور وقفي برخوردار است.

آدرس کوتاه :