معاون سياسي فرمانداري يزد؛

سمن‌ها به توانمندسازي افراد نيازمند توجه كنند

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد حفظ شان و افزايش اعتمادبه‌نفس و خودباوري افراد نيازمند را بااهمیت عنوان كرد و لازمه تحقق آن را توانمندسازي آن‌ها دانست.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «محمدعلی جعفري» در بازديد از موسسه فرهنگي اجتماعي «نرجس خاتون خورشيد» گفت: حفظ شان اجتماعي و افزايش اعتمادبه‌نفس و خودباوري افراد نيازمند مهم است و لازمه تحقق آن توانمندسازي آن‌ها براي رشد و ترقي بيشتر جامعه است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري يزد با بيان اينكه سازمان‌های مردم‌نهاد با مطرح ساختن یک برنامهٔ مشترک و دسته‌جمعی و آگاهی‌رسانی به طبقات مختلف در بالا بردن سطح رفاه قشرهای محروم و آسیب‌پذیر نقشي مؤثر ايفا می‌کنند افزود: شکل‌گیری اين قبيل فعالیت‌ها می‌تواند به قوام و تداوم پيوندهاي اجتماعي و خانوادگي نيز منجر شود.

وي لزوم گسترش امكانات در جهت تسهيل امور سمن‌ها را يادآور شد و اظهار كرد: در صورت فراهم شدن شرايط و همچنين سیاست‌گذاری صحيح، سمن‌ها می‌توانند بسياري از ظرفیت‌های نهفته اجتماع را هويدا سازند.

ضرورت فراهم شدن اماكن مناسب براي عرضه محصولات توليدي مؤسسات خيريه موضوع ديگري بود كه معاون سياسي فرمانداري يزد بر آن تأکید كرد و ايجاد بازارچه‌های دائمي محلي عرضه محصولات توليدي و صنایع‌دستی زنان سرپرست خانوار را در جهت تحقق اين مهم مناسب دانست.

جعفري با ستايش عملكرد سمن‌ها در حوزه‌های عملي، فرهنگي و اقتصادي گفت: سمن‌ها به جهت مردمي بودن می‌توانند بيشترين نقش را در شناسايي نيازهاي جامعه و نهادينه كردن فرهنگ كار و تلاش براي رفع کاستی‌ها داشته باشند.

مدير موسسه نرجس خاتون نيز بهره‌مندی از سرمایه‌های اندك اشخاص را از ويژگي ممتاز اين مجموعه برشمرد و استقلال مكان را براي بهبود فعاليت و افزايش ظرفیت‌های اين موسسه ضروري عنوان كرد.