شناسه : 130538091
به رياست سرپرست فرمانداري يزد

ستاد اربعين حسيني در شهرستان يزد تشكيل جلسه داد


اولين جلسه ستاد اربعين حسيني شهرستان يزد به رياست عباس حيدري سرپرست فرمانداري و با حضور محمدصادق طهماسبي مديركل پدافند غيرعامل استانداري و دبير ستاد اربعين استان و معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي فرمانداري و اعضاي اين ستاد در سالن ولايت فرمانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ؛ اولين جلسه ستاد اربعين حسيني شهرستان  يزد به رياست سرپرست فرمانداري يزد و با حضور محمد صادق طهماسبي مديركل پدافند غيرعامل استانداري و دبير ستاد اربعين استان و معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي فرمانداري و اعضاي اين ستاد در سالن ولايت فرمانداري برگزار شد.

عباس حيدري در اين جلسه ضمن تبريك حلول ماه ذي الحجه اظهار داشت:

جلسه ستاد اربعين جلسه مقدسي است و اربعين و مراسم پياده روي اربعين حسيني با توجه به سفارش و تاكيدات ائمه اطهار(سلام الله عليها) براي انجام زيارت اربعين ، حركتي مقدس و معنوي و ارزشمند است و  اين نشانگر عظمت قدسي و جايگاه بس عظيم حضرت سيدالشهدا در نزد خداوند متعال است. ان شا ا... خداوند متعال  به همه ما توفيق بدهد تا از خدمتگزاران صديق آن حضرت باشيم.

سرپرست فرمانداري افزود: اين ستاد براي اولين بار است كه در سطح شهرستان ها برگزار ميشود و بايد از تجربه هاي جلسات و برنامه هاي سالهاي قبل در ستاد اربعين استان استفاده كنيم و با تعامل و همفكري نقاط قوت را تقويت و نقاط ضعف را با همكاري هم  برطرف كنيم تا با كمترين مشكل و بيشترين بهره وري سفر را براي زائران امام حسين(ع) تسهيل و خدمت رساني را به نحو احسن ارائه كنيم و در اين راستا از تمام ظرفيتهاي استان و شهرستان به بهترين شكل ممكن بهره ببريم.

عباس حيدري در ادامه تأكيد كرد: بايد از ظرفيت هيئت هاي مذهبي، سازمانهاي مردم نهاد، تشكلها و نهادهاي مدني كه در سطح شهرستان فعاليت ميكنند نهايت استفاده را ببريم و از طرف ديگر با همكاري و همراهي نهادها و دستگاه هاي اجرايي در بالاترين ظرفيت ممكن بتوانيم به زائران حسيني(ع) خدمت رساني كنيم.

وي با اشاره به اينكه بالابردن سطح كيفي خدمات رساني، تلاش و همت افزون بر گذشته توسط كميته هاي ستاد را مي طلبد اضافه كرد: با شرح وظايفي كه براي هر كميته اي در نظر گرفته شده است فعاليت و اقدامات خود را به بهترين نحو انجام دهند و  پيشنهادات و راهكارهاي اعضا در كميته ها بررسي و پس از جمع بندي به ستاد شهرستان ارائه شود تا بتوانيم با هماهنگي هاي لازم با دستگاه هاي مرتبط براي اجرايي كردن آن قدم برداريم.

حیدری ، اظهار داشت: يكي از مهمترين مباحث جلسه ستاد اربعين حسيني بحث مشاركتهاي مردمي و جمع آوري كمكهاي خيرين است كه اگر اين موضوع در شهرستانها با هماهنگي ستاد اربعين استان و به صورت متمركز در جلسه اي كه با حضور استاندار محترم و مديران شركتها و خيرين استان برگزار گردد منشأ بركات و اثرات بيشتري خواهد بود.

وي با توجه به اینکه اربعین در سالهای آینده با فصل گرم تابستان همزمان می شود خواستار شد: از لحاظ مكان يابي ساختمانهاي مناسب و مشخصي در مرزها و در طول مسير براي ستادهاي اربعين هر شهرستان با توجه به سبك معماري و سنتي آن شهر  ساخته شود تا بتوان در سالهاي آتي نيز از آن بهره لازم را ببريم.

عباس حيدري در پايان جلسه افزود: دستور كار جلسه آينده بررسي پيشنهادها و ارائه راهكارهاي مناسب كميته ها براي برگزاري مراسم پياده روي اربعين حسيني باشد تا پس از جمع بندي و تصويب در ستاد استان بهره برداري نهايي صورت گيرد و با همدلي و همراهي و هم افزايي و عشق و ارادتي كه همه ما به حضرت سيدالشهدا(ع) داريم در اين حركت عظيم و بيست ميليوني خودجوش ومردمي به نحو احسن مشاركت كنيم و ان شاءا... با اين اقدامات و حركتهاي معنوي چشم دشمنان اسلام و انقلاب را كور كرده و باعث خواري و ذلت بيش از پيش بدخواهان شويم.

در ادامه اين جلسه محمد علي جعفري معاون سياسي، امنيتي واجتماعي فرمانداري نيز بيان كرد: بحث اربعين شهادت سرور و سالار شهيدان داراي ابعاد بين المللي و جهاني است و حركتي است كه مي تواند به انسجام مسلمانان و شيعيان منجر شود و از كشور جمهوري اسلامي ايران نيز به عنوان يك كشور مسلمان و شيعه هرساله دلباختگان و زائران زيادي براي زيارت امام حسين(ع) در مراسم پياده روي اربعين حسيني شركت ميكنند.


آدرس کوتاه :