شناسه : 85484695
فرماندار يزد:

سازمان هاي مردم نهاد شركاي دولت هستند


فرماندار يزد در نشست هم انديشي با سازمان هاي مردم نهاد شهرستان با اشاره به اينكه دولت سمن ها را شريك و همكار خود مي داند؛ اظهارداشت: همكاري و همراهي سازمان هاي مردم نهاد يكي از اصول و اولويت هاي دولت تدبير و اميد است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، نشست هم انديشي فرمانداري يزد با مسئولين سازمان هاي مردم نهاد شهرستان يزد با حضور معاونين سياسي، اجتماعي  ومعاون فني و عمراني فرمانداري و مشاور امور بانوان و خانواده  فرماندار برگزار شد.
«مصطفي سالاري» در اين نشست ايران را يكي از كشور هاي پرسابقه در زمينه تشكيل تشكل هاي مردمي دانست و افزود: از دير باز ايرانيان و بخصوص يزدي ها با راه اندازي هيات هاي مذهبي مبدع تشكيل سازمان هاي مردم نهاد بوده اند و تا به امروز نيز اين تشكل هاي مردمي با قوام و دوام بيشتري به كار خود ادامه داده است.
وي به پيشينه سازمان هاي مردم نهاد امروزي در كشور اشاره كرد و گفت: سازمان هاي مردم نهاد با روي كار آمدن دولت اصلاحات تقويت شد و پيشرفت هاي زيادي را سر گذراند و امروز نيز در دولت تدبير و اميد همان اعتقاد به سازمان هاي مردم نهاد وجود دارد.
فرماندار يزد با بيان اينكه سازمان هاي مردم نهاد مسير ارتباطي دولت و مردم هستند؛ تاكيد كرد: هرچه فعاليت و عملكرد سازمان هاي مردم نهاد قوي و موثر باشد حرف هاي مردم به دولت منتقل شده و از سوي ديگر عملكرد و گزارش اقدامات صورت گرفته از سوي دولت به اطلاع مردم مي رسد.
سالاري با اشاره به اينكه سمن ها زمينه مشاركت مردم در امور جاري كشور و دولت را تسريع مي كنند، ابراز اميدواري كرد كه فعاليت هاي سازمان هاي مردم به سمت حوزه هاي تخصصي گرايش پيدا كند.
عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد با بيان اينكه ورود سازمان هاي مردم نهاد به مباحث فرهنگي و آموزشي از ضروريات است، عنوان كرد: يكي از برنامه هايي كه مي تواند سازمان هاي مردم نهاد را مورد اقبال مردم واقع كند؛ گرايش اين سازمان هاي به ايجاد زمينه نشاط و شادابي قانوني در جامعه است.
فرماندار يزد در بخش ديگري از سخنانش از راه اندازي كارگروه هاي تخصصي سازمان هاي مردم نهاد در شهرستان يزد خبر داد و افزود: به منظور بهينه سازي و ارتباط موثر دولت و سازمان هاي مردم نهاد و همچنين برگزاري نشست هاي تخصصي هم انديشي و آسيب شناسي، اين كارگروه هاي بزودي تشكيل خواهد شد.
سالاري در پايان تاكيد كرد: دولت معتقد به واگذاري امور جامعه به خود مردم است و در اين خصوص اهتمام لازم را دارد.
گفتني است در ابتداي اين جلسه هريك از حاضرين به بيان ديدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
 

آدرس کوتاه :