شناسه : 698002
وزیر فرهنگ کشور تونس:

زمینه های امضای تفاهم نامه فرهنگی یزد و قیروان تونس در حال انجام است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد به نقل از خبرنگار ايرنا وزیر فرهنگ کشور تونس گفت :استان یزد و قیروان تونس مشابهت های فرهنگی زیادی دارند و در آینده نزدیک با سفر مقامات استان یزد به تونس زمینه امضای تفاهم نامه فرهنگی فراهم خواهد شد .
وزیر فرهنگ کشور تونس:

مهدي مبروک در جمع فرماندار ، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر يزد افزود: معماري بسيار زيبا و منحصر بفرد و صنايع دستي استان يزد و اخلاق خوب مردم يزد و قيروان بخشي از زمينه هاي مشترک فرهنگي استان هاي دو کشوراست .

وي ادامه داد: در سفري که به يزد داشتم با رفتار خوب مردم و مسئولان مواجه شديم و با بررسي زمينه هاي همکاري متقابل طي دعوتي که از مسئولان استان يزد خواهد شد با سفر آنها به کشور تونس مقدمات امضاي تفاهم نامه هاي فرهنگي انجام خواهد شد.

رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در کشور تونس نيز در اين ديدار گفت:براي نخستين بار در تاريخ روابط دوجانبه، هفته فرهنگي تونس در ايران برگزار مي شود.

صادق رمضاني افزود: هفته فرهنگي تونس در تهران از تاريخ 16 لغايت 21 آبان ماه سالجاري در تهران برگزار مي شود و انشاء الله تمام زمينه هاي همکاري و بويژه پتانسيل هاي استانها بررسي خواهد شد.

فرماندار يزد نيز در اين ديدار گفت: استان يزد مهد علم، فقاهت و دارالعباده است و يزدي ها در عمل نيز همواره ويژگي دارالعباده بودن خود را نشان داده اند.

عزيزالله سيفي افزود: استان يزد علم، سياست، هنر، خلاقيت و سخت کوشي را يکجا دارد و موفقيت جوانان يزدي در ساليان متمادي در کنکور کشور نشان دهنده هوش بالاي يزدي ها است.

وي ادامه داد: استان يزد يکي از مهم ترين استان هاي صنعتي کشور است که بخش مهمي از توليدات داخلي و صادراتي از جمله کاشي و سراميک، پسته و... را توليد مي کند.

فرماندار يزد گفت: هر گونه کمک و همکاري با کشور دوست و برادر تونس براي شهروندان و مسئولان يزدي باعث مباهات و افتخار است و از هيچ گونه کمک و همکاري فروگذاري نخواهيم نمود.

در اين نشست عظيمي زاده شهردار يزد ، وحيدرضا خباززاره يزدي ،ميرحسيني ، کوچک زاده و مطهريان از اعضاي شوراي اسلامي شهر ، محسن ابوترابي مشاور فرهنگي استاندار نيز مواردي را بيان کردند.

آدرس کوتاه :