شناسه : 158838069
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای در دیدار با فرماندار یزد مطرح کرد:

رعایت حریم خطوط بحث تملک برق نیست بلکه بحث ایمنی مردم است


فرماندار شهر یزد با مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد و به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، ابوالفضل اسدی در این نشست ضمن ارائه گزارش از ظرفیت نیروگاه‌های استان، نیروگاه‌های تولید پراکنده و نیروگاه‌های خورشیدی، ابراز امیدواری کرد ظرفیت برخی از این نیروگاه‌ها تا 6 ماهه نخست سال جاری افزایش یابد.
وی با تأکید بر مسئله ایمنی و سلامت، به تعویق افتادن بهره‌برداری از برخی طرح‌ها را توسط پیمانکاران به دلیل کرونا خاطرنشان کرد و افزود: با توجه به پیش‌رو بودن پیک بار سال 99، در بازدید از پست‌های مختلف استان و با برگزاری جلسات متعدد از ابتدای سال، و پس از توزیع لوازم بهداشتی و ضدعفونی اماکن؛ شاهد آغاز پروژه‌ها و آمادگی آن‌ها برای پیک بار پیش‌رو هستیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در ادامه نیز با برشمردن پروژه‌های پیک‌بار 99، میزان آمادگی و وضعیت تعمیرات ایستگاه‌های برق را شرح داد و اقدامات انجام‌شده جهت بهره‌برداری از این پست‌ها برای پیک بار 99 را برشمرد.
وی همچنین با برشمردن مانورهای انجام‌شده در استان، مانور قطع جریان یکی از پست‌های مهم مرکز شهر را ازجمله این موارد دانست و افزود: این مانور به‌تازگی با همکاری شرکت‌ توزیع نیروی برق استان یزد با موفقیت انجام‌شده و در صورت قطع این پست، با تقسیم بار پست بر روی پنج پست دیگر، شاهد قطعی برق نخواهیم بود.
این مقام مسئول صنعت برق در ادامه ضمن اشاره به وضعیت شبکه برق شهر یزد؛ پست‌های 400 کیلوولت یزدیک و شهید سامعی و پست 230 کیلوولت شمال و پست‌های 63 کیلوولت جنوب، یزد مهر، دروازه قرآن و چرخاب را ازجمله پست‌های شهر یزد، برشمرد.
وی همچنین بازدید از پست‌های برق انتقال و فوق‌توزیع شهرستان یزد باهدف لحاظ مسائل امنیتی، هماهنگی بیشتر در مورد مشکلات و نقض حریم‌ها، هماهنگی برای پیشبرد بهتر پروژه‌های عمرانی شهر یزد و همکاری با برق منطقه‌ای یزد را به فرماندار یزد پیشنهاد کرد.
اسدی همچنین با اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های پیش‌آمده در حوزه اراضی خریداری‌شده برق منطقه‌ای یزد، عدم رعایت حریم پست‌ها را از بزرگ‌ترین دغدغه‌های این شرکت دانست و خاطرنشان کرد: رعایت حریم خطوط انتقال و فوق‌توزیع، بحث تملک برق نیست بلکه بحث ایمنی مردم است.
وی با اشاره به حادثه اخیر پیش‌آمده ادامه داد: در طوفان اخیر که با سرعت 97 کیلومتر بر ساعت به وقوع پیوست، یکی از دکل‌ها با قدمت 35 سال سقوط کرد که البته با تلاش همکاران شرکت، این دکل با رکورد 9 روز به حالت عادی بازگشت و این حادثه ازجمله مواردی است که اهمیت رعایت حریم خطوط را نشان می‌دهد و نمی‌توان از آن چشم پوشید.
در ادامه این نشست، سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های انجام‌شده در صنعت برق استان، از پیشنهاد اسدی مبنی بر بازدید از پست‌های برق انتقال و فوق‌توزیع شهرستان یزد استقبال کرد و همکاری با شرکت برق منطقه‌ای یزد برای حفظ حریم خطوط و رعایت امنیت جانی و مالی مردم را امری ضروری برشمرد.
رستگاری همچنین تعامل دوسویه فرمانداری و شرکت برق منطقه‌ای یزد را موجب رشد و توسعه شهر دانست و تداوم جلسات همفکری را برای انتخاب بهترین راهکار برای توسعه استان را خواستار شد.


آدرس کوتاه :