فرماندار يزد در جمع نمايندگان خبرگزاري ها:

رسانه ها در انعکاس رویدادها منصفانه عمل كنند

فرماندار یزد گفت: شایسته است اصحاب رسانه در انعکاس رویدادها ، همواره همچون گذشته اطلاع رسانی دقیق و منصفانه را مدنظر داشته باشند.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از ایرنا، «مصطفی سالاری» در نشست هم اندیشی با سرپرستان و نمایندگان خبرگزاری های استان یزد افزود: شفاف سازی و بیان حقیقت از درخواست های عموم جامعه است و در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بحث ارتباط با رسانه ها صورت گرفته است.
وی ادامه داد: اینکه بگوییم عملکرد هر دولتی کاملا مطلوب است اجرایی نیست اما در دولت تدبیر و امید بیشتر فعالیت ها زیربنایی بوده و اگر کسی به این مساله اذعان نداشته باشد، غیرمنصفانه است.
فرماندار یزد گفت: بسیاری از فعالیت ها در دولت ها به گونه ای بوده که در کوتاه ترین زمان نتایج آن برای مردم ملموس بود ولی در این دولت عمدتا فعالیت ها زیرساختی و زیربنایی است و باید بسیاری از پروژه های نیمه کاره دولت قبل را نیز به سرانجام برساند.
سالاری افزود: اگر در قانون اساسی به گونه ای پیش بینی می شد که انجام پروژه ها در هر دولت به گونه ای باشد که در همان چهارسال دولت به اتمام برسد، بسیاری از مشکلات اکنون وجود نداشت.
وی ادامه داد: وحدت کلمه و انسجام رمز پیروزی انقلاب ما است و همه باید در این راه تلاش کنیم و بویژه نقش رسانه ها در این مساله بسیار اثرگذار است که خدای نکرده انتشار خبری خلاف واقع این وحدت کلمه را خدشه دار نکند.
رییس هيات اجرايي انتخابات شهرستان يزد با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: زمان ثبت نام انتخابات بطبق قانون 30 اسفند پیش بینی شده و طبق مصوبه مجلس و در صورتی که به تایید شورای نگهبان برسد در زمان ثبت نام انتخابات شوراها تغییراتی صورت خواهد گرفت و2 هفته زودتر انجام می شود و در صورت عدم تایید همان تاریخ 30 اسفند خواهد بود.
سالاری افزود: با توجه به فضای رسانه ای که به وجود آمده و همه آحاد جامعه در ریز امور قرار دارند، پیش بینی ما این است که همچون راهپیمایی 22 بهمن ماه که حضور مردم افزایش بیش از 30 درصدی داشت، در تعداد داوطلبان شوراهای شهر و روستا و مشارکت مردم در انتخابات نیز افزایش خوبی را شاهد خواهیم بود.
فرماندار یزد گفت: طی بررسی های صورت گرفته برخی از شعبه های اخذرای با ازدحام جمعیت در انتخابات گذشته مواجه بود که یا تعداد شعب اضافه شده و یا با افزایش تعداد دست اندرکاران این شعبه ها تمهیدات لازم جهت مشارکت بهتر و آسان تر مردم اندیشیده شده است.
فرماندار یزد در پاسخ به سئوالی در مورد چگونگی نظارت بر مصوبات شوراهای اسلامی شهرهای یزد، شاهدیه، حمیدیا و زارچ اظهار داشت: اینکه گفته می شود فرمانداری بر مصوبات شوراها نظارتی ندارد درست نیست و آمار رد مصوبات در 6 ماه اخیر زیاد شده است و حتی گاها اعضای شورا عنوان می کنند که فرمانداری زیاد سخت گیری می کند.
سالاری ادامه داد: خدا می داند که هدف فرمانداری نظارت بر مصوبات فقط و فقط قانون است و با عنوان کمک کار شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم تا مشکل قانونی پیدا نکنند.
در پایان این نشست که با حضور سرپرستی ها و خبرنگاران خبرگزاری های ایرنا، ایسنا، فارس، مهر، ایکنا، صدا و سیما و تابناک همراه بود، هر یک از خبرنگاران مواردی را از جمله وضعیت نابسامان برخی مراکز درمانی و اقامتی یزد، شایعات آنفولانزای پرندگان و چگونگی برخورد با آن، چگونگی تخصیص بودجه و امکانات به مرکز استان، وضعیت اتباع خارجی، ساماندهی کوره ها و فضاهای کشاورزی مناطق شهرستان یزد، ضرورت هماهنگی بیشتر جهت انتخابات پیشرو و برنامه ریزی اطلاع رسانی سریع و به موقع از اقدامات انجام شده مطرح و از طرف فرماندار یزد به آنها پاسخ داده شد.