شناسه : 159332140
به مناسبت روز جهانی سواد آموزی:

دیدار و تجلیل فرماندار یزد ازعوامل نهضت سواد آموزی


فرماندار یزد با حضور در اداره سواد آموزی یزد از معاون وکارکنان نهضت سواد آموزی تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، "سید محمد رستگاری" فرماندار یزد با حضور در اداره سواد آموزی یزد از معاون وکارکنان  نهضت سواد آموزی تجلیل کرد
فرماندار یزد در این دیدار با اشاره به روز جهانی سواد آموزی و رشد مناسب شهرستان یزد در زمینه ریشه کنی بیسوادی و به بار نشستن تلاشهای مستمر عوامل اجرایی و دست اندر کار نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش در سطح شهرستان، اظهار داشت: مسئله بی سوادی و ریشه کنی آن، خاص دستگاه آموزش و پرورش نیست بلکه بعنوان یک  معضل اجتماعی  و یک فعالیت همگانی نیازمند مشارکت فعال همه ی مسئولین و دستگاه های اجرایی و  تشکل های مردم نهاد است که متناسب با توان و ظرفیت در اختیار به  این حوزه ورود جدی وکیفی داشته باشند و شهرستان یزد نیز با توجه به تعداد بی سوادان تلاشو همت بیش از پیش نیاز دارد.
رستگاری در ادامه به  فرمایشات مقام معظم رهبری و تأکید رئیس محترم جمهور بر جایگاه سواد و فراگیری دانش در توسعه پایدار جامعه و ارتقای فرهنگیاشاره و افزود: پیگیری و رسیدگی به موانع بازدارنده تحصیل علم از رئوس برنامه های فرمانداری شهرستان بوده و از ادارات شهرستان نیز خواستارم که با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در پیگیری و اجرای برنامه های حوزه سواد آموزی همکاری بیش از پیش داشته باشند.
در ادامه این دیدار مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی استان نیز با ارائه آماری از وضعیت سوادآموزی شهر یزد ضمن تشکر از همکاری فرمانداری یزد و دستگاههای اجرایی شهرستان با نهضت سوادآموزی گفت :در حال حاضر استان یزد از نظر وضعیت سواد آموزی جزو سه استان برتر کشور است.
وی تصریح کرد: با صدور فرمان امام خمینی در سال ۵٨ مبنی بر مبارزه با بی سوادی این امر شدت بیشتری یافت و در حالی که نیمی از جمعیت کشور در اوایل انقلاب بی سواد بودند، امروزه آمار باسوادی بزرگسالان در کشور به ٩۵ درصد و در استان یزد به ٩٨ درصد رسیده است.
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بیان داشت: شعار امسال یونسکو آموزش و یادگیری در بحران کوئید ١٩ است. به این معنا که با وجود مشکلات ناشی از شیوع بیماری امر آموزش و یادگیری ادامه داشته و متوقف نمی‌شود.
امین الرعایا ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا تلاش شد تا نحوه برگزاری کلاس‌های حضوری در استان به صورت ده نفره و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود
گفتنی است : روز ١٨ شهریور مصادف با ٨ سپتامبر به عنوان روز جهانی سواد آموزی معرفی شد و هر ساله سازمان یونسکو بر اساس شعاری که مطرح می‌کند، فعالیت‌های آموزشی و سواد آموزی کشور‌ها را در مسیر آن شعار هدایت می‌کند.


آدرس کوتاه :