شناسه : 5662276
فرماندار يزد:

دولت تدبير و اميد زمينه را براي فعاليت تمام احزاب فراهم كرده است


اعضاي شوراي مركزي حزب اعتماد ملي استان يزد با محمود شاكري شمسي فرماندار ديدار كردند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، محمود شاكري شمسي در جمع اعضاي شوراي مركزي حزب اعتماد ملي استان يزد با تبريك سالروز تنفيذ حكم رياست جمهوري از سوي مقام معظم رهبري گفت: در 24 خرداد ماه 92 رهبر معظم انقلاب با حق الناس خواندن رأي مردم و همچنين حضور گسترده آحاد ملت در اين انتخابات ، گفتمان ،تدبير ، اعتدال و توسعه به پيروزي رسيد و جناب آقاي دكتر حسن روحاني به عنوان يازدهمين رئيس جمهوري اسلامي ايران انتخاب شدند.

فرماندار با اشاره به اينكه دولت تدبير واميد برآمده از رأي اكثريت مردم و مورد حمايت قاطع رهبر معظم انقلاب است خاطر نشان كرد: پس از انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري و حضور قاطع و معنادار مردم در پاي صندوقهاي رأي ، كشورهاي خارجي متوجه اين موضوع شدند كه مي بايست با ملت بزرگ و دولت برخاسته از اراده مردم با زبان تكريم و احترام سخن بگويند.

وي اظهار داشت: تقديم بودجه كل كشور بعد از هشت سال در موعد مقرر به مجلس شوراي اسلامي ،‌ رعايت كردن اصل ، عزت، مصلحت و حكمت درمذاكرات هسته اي ،‌ توجه ويژه به بهداشت و سلامت، تعامل خوب و مناسب با ساير قوا و توجه به قانون، فراهم نمودن زمينه توسعه و احياء احزاب ازمهمترين اقداماتي بوده است كه در طول يكسال دولت تدبير و اميد صورت گرفته است.

شاكري شمسي در بخشي ديگر از سخنان خود با اشاره اين مطلب كه در دولت تدبير و اميد حضور مردم در عرصه هاي مختلف اقتصادي، سياسي ، اجتماعي و فرهنگي يك اصل پذيرفته شده است اظهار داشت: احزاب ، گروه ها و تشكل هاي سياسي به عنوان يك نهاد مورد قبول در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، مي بايست در پيشبرد اهداف دولت همكاري و همياري لازم را داشته باشند و گروه هاي منتقد دولت نيز در چارچوب منطقي و پذيرفته شده ، ديدگاه ها و نظرات اصلاحي خود را بيان نمايند.

وي در ادامه با بيان اينكه جوانان به عنوان يك نيروي پويا، فعال و همراه نظام در تمامي صحنه هاي انقلاب حضور مؤثري داشته اند از مسئولين حزب اعتماد ملي درخواست كرد تا با جذب حداكثري و فراهم كردن شرايط مناسب ، زمينه ساز به فعليت رساندن توانمندي هاي اعضايء به ويژه جوانان را فراهم سازند.

وي با اعلام اينكه دولت يازدهم به احزاب اعتقاد خاصي دارد و خواستار فعاليت همه احزاب در چارچوب قوانين و ارزشهاي نظام است افزود: قطعاً برگزاري چنين نشست هايي مي تواند در ارتقاي عملكردي احزاب و به تبع آن رشد و تعالي استان و شهرستان تأثيرگذار باشد.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان در پايان اين نشست با ذكر اقدامات انجام شده توسط فرمانداري در چند ماهه اخير گفت: با توجه به تأكيدات دولت محترم و هدف گذاري استان موضوعات برنامه محوري ، توجه به سلامت جامعه ، بافت تاريخي و موضوع آب به عنوان مهمترين محورها در سند توسعه شهرستان مي باشد.

در اين جلسه از سوي اعضاي حاضر موضوعاتي از قبيل توجه به جوانان و تشكيل شوراي مشورتي جوانان در سطح شهرستان ،‌ فراهم نمودن شرايط براي حضور بانوان در عرصه هاي مختلف جامعه، رونق اشتغال، حضور مسئولين در جلسات احزاب، توجه به سمن ها و ... مطرح گرديد.آدرس کوتاه :