شناسه : 10061490
مدیر اجرایی سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد:

دست اندرکاران سرشماری کشاورزی نهایت دقت و تلاش خود را بکار گیرند


فرماندار یزد گفت: دست اندرکاران سرشماری عمومی کشاورزی، نهایت دقت و تلاش خود را بکار گیرند زیرا آمار و اطلاعات دقیق برای تصمیم گیری، ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمود شاکری شمسی روز پنجشنبه در جمع آمارگیران طرح سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد افزود: اهمیت این طرح کمتر از سرشماری نفوس و مسکن نیست زیرا این آمار مورد استفاده در برنامه ریزی و تصمیمات کلان کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: در این سرشماری که برای چهارمین دوره بعد از انقلاب برگزار می شود پرسشنامه های کاغذی حذف و تمامی اطلاعات بهره برداران از طریق تبلت ثبت خواهد شد.

شاکری شمسی از ماموران سرشماری خواست هنگام گرفتن آمار و اطلاعات ، سعه صدر و دقت لازم را داشته باشند

مدیر اجرایی سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد با اشاره به اینکه بخش کشاورزی دومین بخش مهم در کشور است، گفت: سهم بخش کشاورزی در اشتغال و تولید ناخالص داخلی قابل توجه است و آگاهی از نیازهای بخش کشاورزی گامی در جهت خوداتکایی ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

شاکری شمسی افزود: از آخرین سرشماری انجام شده در سال 82 بیش 10 سال می گذرد و لذا داشتن اطلاعات دقیق و به روز برای برنامه ریزی های کلان بسیار لازم است

فرماندار یزد با تاکید بر اینکه همه مسوولان موظف هستند با ستاد طرح سرشماری کشاورزی در شهرستان همکاری لازم را داشته باشند گفت: سرشماری کشاورزی راهی برای توسعه کشور در برنامه ششم است و بر اساس ابلاغیه ریاست محترم جمهوری همه دستگاه ها ملزم به همکاری لازم در این زمینه هستند .

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان یزد نیز در این نشست ،گفت: در طرح سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد،آمارگیران در 9 مورد شامل زراعت، باغداری، کرم ابریشم، پرورش زنبور عسل، دام سبک و سنگین و ماهی و گلخانه نسبت به ثبت آمار و اطلاعات بهره برداران اقدام خواهند کرد

محمد مهدی شطرنجی،افزود: سرشماری کشاورزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که بخش کشاورزی غذای مردم را تامین و درصد قابل توجهی از اشتغال کشور نیز در این بخش وجود دارد

وی ادامه داد: چهارمین سرشماری کشاورزی در کشور ما از پنجم مهر تا 18 آبان سال جاری انجام خواهد شد و تهیه چارچوب نمونه گیری برای آمارگیری و سرشماری غذایی، تولید اطلاعات ساختاری با وسعت بهره برداری برخی از اهداف اجرای سرشماری کشاورزی است

قائم مقام ستاد سرشماری کشاورزی شهرستان یزد ،گفت:در دوران انقلاب اسلامی ، مجموعا 3 سرشماری انجام شده و پیش از انقلاب نیز یک مورد سرشماری در سال 52 صورت گرفته است.

نماینده تام الاختیار مدیر اجرائی طرح سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد نیز در این نشست گفت: خانوارها، بهره برداران کشاورزی و دامپروری، شرکت های رسمی و موسسه های عمومی دارای فعالیت کشاورزی هدف آمارگیران سرشماری عمومی کشاورزی هستند.

افسانه شهابی پور، افزود: امیدواریم با همکاری تمام مسئولان و همکاری رسانه ها در اطلاع رسانی مناسب از مراحل مختلف ، شاهد اجرای مطلوب این سرشماری در شهرستان یزد باشیم

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداریزد با بیان اینکه از نکات مهم این سرشماری استفاده از تبلت به جای فرم های پرسشنامه کاغذی است گفت: استفاده از تبلت دقت آمارهای جمع آوری شده را افزایش و زمان انتشار نتایج را نیز کاهش می دهد.آدرس کوتاه :