شناسه : 102923402
فرماندار يزد:

دستگاه هاي اجرايي در امر اشتغال تسهيل گر باشند


فرماندار يزد با اشاره به سیاست‌های دولت تدبیر و اميد در حوزه اشتغال و اعطاي تسهيلات مناسب به متقاضيان اظهار داشت: مديران دستگاه‌های اجرايي بايد براساس شرح وظايف خود تسهيل گر بوده و درخواست ها را با سرعت بيشتري بررسي و اجرايي سازند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه كارگروه اشتغال شهرستان با حضور فرماندار، مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان، معاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان و جمعي از مديران ادارات و نهادهاي شهرستان برگزار شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با بيان اينكه ايجاد اشتغال يكي از برنامه ها و اولويت هاي بسيار مهم دولت دوازدهم مي باشد اظهار داشت: موضوع اشتغال بارها مورد تأكيد مقامات ارشد كشور قرار گرفته و تاكنون در دولت تدبير و اميد سياست هاي مختلفي در راستاي آن صورت گرفته كه ضرورت دارد مديران دستگاه ها در شهرستان نيز براساس شرح وظايف خود نسبت به كاهش نرخ بيكاري اقدام نمايند.

فرماندار يزد با بيان اينكه سهم ادارات و نهادها در ايجاد اشتغال مشخص است افزود: تا پايان سال بايد تدابير لازم به منظور تحقق اهداف تعيين شده صورت پذيرد.

وي با اعلام اينكه دولت 20 هزار ميليارد ريال براي اشتغال در روستاها و شهرهاي كمتر از ده هزار نفر جمعيت اختصاص داده است ابراز داشت: بايد مديران همه توان و همت خود در راستاي جذب و تخصيص به موقع مهم اين اعتبارات براي روستاهاي شهرستان به كار گيرند.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد تصريح كرد: اين تسهيلات به طرح هایی با رشته های منتخب در قالب اشتغال فراگیر از محل تسهيلات بانكي و آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پرداخت  مي شود.

سالاري با بيان اينكه دولت آمادگي دارد تا ميزان سهم استان و به تبع آن شهرستان ها را در پرداخت اين تسهيلات افزايش دهد خاطرنشان كرد: انتظار داريم تا دستگاه هاي مرتبط وبانك ها ضمن سرعت بخشيدن به امور تسهيل گر بوده و درخواست هاي مرتبط را به خوبي اجرايي سازند.

فرماندار يزد در پايان بر ضرورت راه اندازي كسب و كارهاي پاك و سبز به ويژه توسعه فعاليت هاي مربوط به حوزه فناوري گردشگري در مركز استان تأكيد كرد و افزود: متآسفانه در سالهاي گذشته استفرار صنايع آلاينده در استان و شهرستان يزد موجب بروز برخي مشكلاتي شده است.


آدرس کوتاه :