شناسه : 693965
فرماندار يزد در جمع هيئتهاي مذهبي شهرستان:

در نوحه خواني و سخنراني ها بايد از مفاهيم اصيل و واقعي حادثه عاشورا استفاده كرد.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، در جلسه اي كه با حضور فرماندار يزد ، جانشين فرماندهي انتظامي استان ، فرماندهي انتظامي شهرستان و مسئئولين هيئتهاي مذهبي برگزار شد راهكارهاي مؤثر در برگزاري عزاداري هاي محرم الحرام انديشيده شد.
فرماندار يزد در جمع هيئتهاي مذهبي شهرستان:

عزيزالله سيفي در اين جلسه با بيان اينكه امروز با توجه به تهاجم فرهنگي دشمن كه براي سست كردن پايه هاي اعتقادي مردم از هيچ اقدامي فروگذار نيست گفت: هيئتهاي مذهبي در محله ها و تكيا نقش مهمي را در زنده نگه داشتن مراسمات ديني و اعتقادي و تقويت اعتقادات و ارزشها بخصوص عزاداري سيد الشهدا(ع) دارا هستند.

فرماندار با اشاره به اين مطلب كه در حال حاضر متأسفانه شاهد اين هستيم بعضي از مداحان و سخنرانان مطالبي خلاف واقع و دور از ذهن را به امامان معصوم ما نسبت مي دهند افزود: بايد از مضامين و اشعاري در سخنراني ها و نوحه خواني ها استفاده كرد كه در آن مفاهيم اصيل و واقعي قيام امام حسين(ع) در آنها نهفته باشد تا از اين طريق بتوانيم مردم را به شناخت و معرفت در مورد حادثه كربلا برسانيم.

وي همچنين گفت: هماهنگي هاي لازم در خصوص برگزاري مراسمهاي عزاداري به شكل مطلوب با دستگاههاي اجرايي مرتبط صورت گرفته شده است و انشاءاله امسال نيز مردم درالعباده شهرستان يزد به مانند سالهاي گذشته با برگزاري عزاداري هاي سيدالشهداء (ع) سرآمد در استان و كشور باشند.

در ادامه طالب پور فرمانده انتظامي شهرستان يزد از حضور مسئولين هيئتهاي مذهبي دراين جلسه تشكر و قدرداني كرد و ابراز اميدواري كرد تا با همكاري و هماهنگي مسئولين هيئتها با مجموعه نيروي انتظامي شهرستان زمينه لازم و مناسب جهت برگزاري مراسم هاي عزاداري فراهم شود.

آدرس کوتاه :