شناسه : 700854
با حضور فرماندار یزد

در خصوص به کارگیری اسامی بیگانه وغیر فارسی توسط واحدهای صنفی تصمیم گیری شد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، در جلسه ای با حضور سیفی فرماندار, عسکرزاده معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و جمعی دیگر از مسئولین در خصوص به کارگیری نام های بیگانه و غیر فارسی توسط واحدهای صنفی شهرستان تصمیم گیری شد.
با حضور فرماندار یزد

عزیزا...سیفی گفت: هدف از برگزاری این جلسه پاسداشت و حمایت از زبان فارسی و جلوگیری از بروز مشکلات وآسیب های نام های بیگانه وغیر فارسی  است که توسط واحد های صنفی شهرستان یزد در تابلوها به کار گرفته شده است.

 فرماندار ضمن ابراز تاسف  از تعداد تابلوهای سطح شهر یزد که داری اسامی و اصطلاحات بیگانه وغیر فارسی است خاطر نشان کرد : هویت فرهنگی هر ملتی زبان آن کشور می باشد و ماباید از این هویت فرهنگی کشورمان در مقابل این تهاجم دفاع وپاسداری نماییم.

وی  افزود: این حرکت تأثیر مناسبی دراذهان و تبلیغات شهری و حفظ زبان فارسی و جلوگیری از ورود و تثبیت الفاظ غیرفارسی و بیگانه خواهد داشت که امید است با اجرای صحیح این طرح و برخورد با واحدهای صنفی که نسبت به جایگزینی این اسامی اقدام ننموده اند، شاهد حذف تمامی اسامی غیرفارسی و بیگانه باشیم.

سیفی همچنین خواستارهمکاری ، هماهنگی وهمراهی بین دستگاه های ذیربط ، شهرداری، مجمع امور صنفی، ونیروی انتظامی شد .

در این جلسه دشتی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان یزد اظهار داشت: ضمن ارائه گزارش از فعالیت عملکرد واحد ممنوعیت اسامی واصطلاحات بیگانه اداره ارشاد گفت : در بررسی های انجام شده و طی 260 تصویرگرفته شده از تابلوهای مشکوک واحدهای صنفی در13 خیابان سطح شهرستان یزد تعدادی از نام گذاری این تابلو ها غیرفارسی شناخته شده و تخلف محسوب می گردد و بنابر قانون برای تمامی این واحد ها اخطار کتبی صادر و تعدادی با مراجعه به این اداره پیگیری اخطار را انجام داده اند وتعدادی هم هیچ گونه اقدامی در این مورد صورت نداده اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان یزد هشدار داد: افرادی که تاکنون نسبت به اخطار خود هیچ گونه اقدامی ننموده اند با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت که بنا داریم در سطح شهر با همکاری واحدها و مسئولین ذیربط اقدام جدی تر نسبت تعویض و تغییر نام تابلوها انجام دهیم.

در پایان این جلسه مقرر شد برای احترام به شهروندان و طی تصویب این جلسه یک اخطار وفرصت 15 روزه دیگر به واحد های صنفی متخلف صادر شود و در صورت عدم اقدام به موقع از سوی واحد های صنفی از تاریخ 26 تیرماه با همکاری ارگان های مربوطه اقدام به فک تابلوهای مذکور نمایند.

آدرس کوتاه :