شناسه : 700944
فرماندار یزد

در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد بر گسترش مدارس قرآنی تأکید کرد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ،‌ یکصدونودمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان در محل آموزش وپرورش ناحیه یک یزد برگزار شد.
فرماندار یزد

عزیزا...سیفی در این جلسه با بیان اینکه ماه رمضان ماه بندگی و میهمانی خداوند است ابراز امیدواری کرد همگان بتوانند از فیوضات این ماه بهره مند شوند.

فرماندار در ادامه با اشاره به  حماسه 24 خرداد و حضور پرشکوه مردم اظهار داشت مردم استان باحضور 86 درصدی خود به معنای واقعه ای حماسه سیاسی بزرگی را خلق نموده و استان یزد دومین استان از حیث میزان شرکت کننده در این انتخابات بوده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد گفت:نقش فرهنگیان در امر برگزاری انتخابات از همراهی و مساعدت اداره کل و نواحی آموزش و پرورش در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین اهمیت مدارس قرآنی را در ترویج و اشاعه فرهنگی قرآنی و دینی در بین دانش آموزان را یادآور شد و بر گسترش این مدارس بیش از گذشته در سطح شهرستان یزد تأکید کرد.

در ادامه رحیمی نژاد مدیر کل آموزش و پرورش استان از حسن انتخاب دستور کار جلسه مبنی بر بررسی مشکلات مدارس قرآنی در ماه بهار قرآن تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت توجه به مدارس قرآنی به معنای آن نیست که در مدارس دیگر به امر قرآن و فعالیت قرآنی بی توجهی شود بلکه این مدارس بستری است تا در آن زمینه بروز و پرورش استعدادها با رویکرد قرآنی فراهم شود. مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات مالی در سال 91 گفت : در امر اوقات فراغت واقعا همه دستگاه ها باید وارد شوند و هر کدام در این زمینه با توجه به مأموریت تعریف شده دستگاه ها و نهادهای مربوطه یاری و مساعدت لازم داشته باشند.

در ادامه این جلسه پیرامون مسائل و مشکلات مدارس قرآنی بحث و تبادل نظر شد و معاونین آموزشی و پرورشی نواحی،گزارشی از نحوه چگونگی تاسیس و راه اندازی این مدارس ارائه دادند که مقرر شد جهت تقویت بنیه مالی این آموزشگاهها توسط شورا به هر ناحیه مبلغ چهل میلیون ریال کمک شود.

در پایان کارشناس مسئولان نواحی 1 و 2 نیز گزارشی از اقدامات رفاهی انجام شده در تابستان 92 ارائه دادند. برگزاری اردوهای زیارتی مشهد و نیز سفرهای سیاحتی شمال و همچنین امکان استفاده از مناطق ییلاقی استان از فعالیت های انجام شده در این زمینه عنوان شد.

 

آدرس کوتاه :