شناسه : 700874
فرماندار یزد:

خوشنویسی شاخص ترین هنر است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، فرماندار یزد در بازدید از نمایشگاه مشق عشق با بیان اینکه خوشنویسی یک هنر اصیل است از آن بعنوان شاخص ترین هنر یاد کرد.
فرماندار یزد:

عزیزا... سیفی در بازدید از نمایشگاه  مشق عشق  که در محل حوزه هنری برپا شده است افزود: برگزاری این نمایشگاه کاربسیار خوبی است و یک نیاز برای علاقمندان به این رشته احساس می شود.

وی با بیان اینکه هنر آموزان خوبی در این رشته در استان تربیت شده اند افزود: امیدوارم این هنرجویان در نمایشگاه های که بصورت منطقه ای و ملی برگزار می شود شرکت کنند.

سیفی با اشاره به اینکه خط زیبا نه تنها در نسخه‏ پردازی قرآن بلکه در بیشتر هنرها کاربرد دارد، افزود: باید کسانی که در گرایش خط نستعلیق و شکسته پرتلاش کار می کنند، حمایت شوند.

فرماندار یزد از آموزشگاههای در رشته خوشنویسی با خودکار یا غیره در استان فعالیت می کنند تقدیر و تشکر و اظهار داشت: همچنین از دست اندکاران برپایی نمایشگاه مذکور هم قدردانی کرد.

وی یاد آور شد:خوشنویسی برای همه مردم جذاب و تامل انگیز است.

مسوول این نمایشگاه هم گفت: در این نمایشگاه بیش از 28 اثر از هنرجویان و مدرسان آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی تک کرشمه قلم یزد به نمایش در آمده است .

سیدرضا مروستی زاده افزود: این آموزشگاه نخستین آموزشگاهی در استان است که مجوز خود را در زمینه خوش خطی با خودکار از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دریافت نموده است.

آدرس کوتاه :