شناسه : 1448006
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی:

خدمت رسانی به مناطق محروم باید در اولویت کارهای مسئولان باشد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد به نقل ازخبرگزاری ایرنا، محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمت رسانی به مناطق محروم و بخش هایی که اقشار آسیب پذیر در آن استقرار یافته اند باید در اولویت کارهای مسئولان و نهادها باشد.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی:

محمدصالح جوکار در جمع مردم مناطق حسن آباد و خیابان خرمشهر در مسجد سیدمصطفی خمینی حسن آباد یزد، افزود: اولویت اول همه مسئولان و نهادها باید این مناطق باشد و این مناطق اکثرا مردمی ساکن هستند که در همه صحنه های دفاع از انقلاب حضور داشته و دارند.

وی ادامه داد: با قوانین اداری نمی توان این مناطق را اداره کرد و باید اراده و اهتمام بیشتری از جانب مسئولان انجام پذیرد چرا که قانون برای این ایجاد شده تا مسیر حرکت مدیران در فعالیت های اجرایی روان و ساده باشد و هدف نیز خدمت به مردم است و با ارزش تر اینکه خدمت به مردم مناطق کمتر برخوردار انجام شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مناطق حسن آباد و خیابان خرمشهر و مناطق همجوار بسیار فهیم ، معتقد، مومن و حاضر در همه صحنه ها هستند و اکثر مردم این مناطق هرچند مستضعف هستند اما بسیار با نشاط به تلاش ادامه می دهند و باید تکریم شوند.

جوکار افزود: انقلاب اسلامی ایران به واسطه مردم زنده است و مردمی که در کمبودها زندگی می کنند باید محترم شمرده شده و مشکلات آنان رفع شود.

رییس مجمع نمایندگان استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم ص و هفته وحدت گفت: نامگذاری این هفته ابتکار امام راحل بود تا همه مومنین و کسانی که در زیرسایه و چتر اسلام در دنیا زندگی می کنند چه شیعه و چه سنی برای رسیدن به تمدن اسلامی باید به وحدت در اصول و برنامه ها و مبارزه با کفر جهانی بپردازند.

وی ادامه داد: آنچه که امروز استکبار جهانی دنبال می کند موضوع شیعه هراسی است تا به عنوان یک راهبرد وحدت بین شیعه و سنی را بشکند و جریان سلفی گری که جرقه آن را آمریکایی ها زدند دنباله همین توطئه ها است همچنین نمونه عینی مبارزه بین حق و باطل در کشور سوریه روی داده که عده ای از سلفی ها با حمایت استکبار جهانی به جان مردم افتاده اند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم همه توطئه ها ، روزبه روز به عزت و اقتدار ایران اسلامی افزوده شده و آمریکایی ها بیخود دست و پا می زنند و هرچه بخواهند جلوی قدرت و الگو سازی ایران اسلامی را بگیرند هرگز موفق نبوده و نخواهند بود.

جوکار ادامه داد: تا زمانی که مطیع و گوش به فرمان ولایت باشیم هرگز دشمنان در توطئه های خود موفق نخواهند بود.

وی گفت: منشا قدرت جمهوری اسلامی قدرت معنوی است و جمهوری اسلامی در قلب ها نفوذ دارد.

فرماندار یزد نیز در این نشست گفت: مشکلات موجود در این مناطق بر هیچ کس پوشیده نیست و سعی مسئولان همواره بر این بوده تا برای رفع مشکلات اقدام شود.

عزیزالله سیفی در پاسخ به انتقاد مردم از آلودگی هوا در این منطقه افزود: کوره های آجر پزی از ابتدا در اینجا بوده و منازل مسکونی به سمت کوره ها توسعه یافته و البته باید صنایع آلوده منتقل شود اما انتقال حداقل 200 کوره در این منطقه زمان بر است ولی با قدرت از طرف مسئولان در دست پیگیری است.

وی ادامه داد: با مکاتبات انجام شده سوخت کوره های آجرپزی که آلودگی آنها محرز بود قطع شد و دیگر کوره های آجرپزی نیز با گاز تغذیه شده و کار انتقال همه کوره ها به سایت مشخص شده در خارج از یزد نیز در حال انجام است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این نشست گفت: در منطقه حسن آباد یک سالن ورزشی وجود دارد ضمن اینکه سالن شهید زینی هم نزدیک همین منطقه است و تا پایان سال آینده نیز دو سالن دیگر در این مناطق احداث خواهد شد همچنین از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری یک واحد زورخانه در منطقه حسن آباد احداث شده است.

عباس دهقان افزود: اگر در مساجد امکان فعالیت ورزشی وجود داشته باشد آمادگی داربم امکانات مصرفی مثل توپ و تور را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی ادامه داد: در سالن های موجود برای مردم محل 8 سانس به صورت رایگان مشخص شده و بازهم اگر مورد نیاز باشد نمایندگان مردم می توانند به اداره ورزش و جوانان مراجعه نمایند تا اقدام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد نیز در این نشست گفت: مشکلات مطرح شده در خصوص برخی مناطق حسن آباد در این نشست بدلیل این است که عده ای زمین خوار زمینها را گرفته و تفکیک نموده و به مردم داده اند و اکنون به دلیل بروز مشکلات باعث نارضایتی مردم شده است.

جعفر امین مقدم افزود: در دو سال گذشته آنچه که درخواست آسفالت بوده با کمترین هزینه انجام شده و خیابان اصلی حسن آباد نیزکه سالیان سال بلاتکلیف مانده بود ساماندهی و مناطقی که آزاد بود جدول گذاری شد.

شهردار سابق منطقه دو یزد ادامه داد: متاسفانه بسیاری از زمین های این منطقه فاقد سند است لذا امکان خرید آن وجود ندارد ضمن اینکه برای تعریض خیابان خرمشهر نیز باید واحدهای تجاری این خیابان خریداری شود که هزینه زیادی می خواهد و لازمه آن نیز همکاری مردم است.

وی گفت: در رابطه با اصلاح هندسی تقاطع سه راه حسن آباد نیز طرح مورد نیاز تصویب شده و برای اجرا در دست پیگیری است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست گفت: برای احداث یا ایجاد هر خیابان باید تملک زمین های این محدوده انجام شود و خیابان ارکیده در حسن آباد نیز جزو همین موارد است.

امیر حسین رادمنش افزود: در مورد اعتراض مردم نسبت به عبور و مرور ماشین های سنگین نیز باید از طریق راهنمایی و رانندگی اقدام شود که باید دو نفراز نمایندگان مردم به شورای شهر مراجعه تا مکاتبات لازم انجام شود.

وی اظهار داشت: پارکینگ درون محله ای نیزاز وظایف شهرداری است و چنانچه زمین های بلااستفاده و یا بلا صاحب در منطقه وجو د دارد به شورای شهر اطلاع رسانی شود تا اقدامات لازم انجام پذیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد نیز در این نشست گفت: شش هزار واحد مسکونی در این مناطق حسن آباد، خیابان خرمشهر و مناطق همجوار مستقر شده است.

علی اسلامی افزود: در مورد احداث فاضلاب در این مناطق نیز 14 کیلومتر دیگر انجام نشده و اگر اعتبار آن حل شود تا پایان سال 93 به اتمام می رسد و اگر شورای شهر یزد تعهد نماید که خسارت آسفالت را از ما نگیرد متعهد می شویم که فاضلاب همه این مناطق تا پایان سال 93 انجام شود.

وی در مورد انتقاد مردم از مزه بد آب در این مناطق گفت: تامین آب شرب مردم در یزد از سه مخزن شحنه، باغ خان و مخزن غدیر در صفاییه است که متاسفانه بدلیل خشکسالی های پی در پی در تابستان سالجاری با مشکل بسیار زیادی مواجه شدیم و تا حدی رسید که در تابستان امسال آب شرب مردم 40 درصد انتقالی و 60 درصد آب چاه بود و به همین دلیل کیفیت آب مورد اعتراض قرار می گیرد.

اسلامی گفت: در حال حاضر 90 درصد آب انتقالی به مصرف شرب و بهداشت می رسد و امیدواریم با توجه به تمهیدات انجام شده در تابستان سال آینده مشکلی نداشته باشیم.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان نیز در پاسخ به گلایه مردم درباره سکونت اتباع خارجی در این منطقه گفت: طی آمار رسمی تعداد 3200 نفر در این مناطق از اتباع خارجی ساکن هستند و قطعا آمار غیررسمی از این تعداد بیشتر است.

هادی نسب افزود: با توجه به اینکه محل کار این افراد در نزدیکی این منطقه است لذا باعث شده تعداد زیادی از اتباع در این مناطق ساکن شوند اما همکاری مردم جهت اسکان و اجاره منازل به اتباع خارجی نیز تشدید این مشکلات شده است.

وی ادامه داد: گشت ویژه ای برای بازدید از گلخانه ها انجام شده که طی بازدید از 300 گلخانه منطقه حسن آباد که در حاشیه شهر یزد قرار دارد بیش از 95 درصد کارکنان گلخانه ها اتباع خارجی هستند که متاسفانه اکثرا اجازه موقت سه ماهه داشتند .

رضایی مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد نیز در این نشست گفت:طرح تفصیلی شهر یزد در دست تهیه است و در این طرح مناطق حسن آباد نیز دیده شده و قطعا ثمرات بسیار خوبی برای این مناطق خواهد داشت.

در پایان این نشست که با حضور شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان، رحمت آبادی شهردار منطقه دو، نیکوکاران نماینده دانشگاه علوم پزشکی، پاکنژاد ، کاشفی و نیکنام از اعضای شورای اسلامی شهر ، عسکرزاده معاون فرماندار، صمدی بخشدار مرکزی یزد ، محمدی رییس سازمان نوسازی مدارس ، کوچک زاده معاون محیط زیست و جمع دیگری از مسئولان و نمایندگان نهادهای اداری استان برگزار شد، مردم سوالات و درخواست های خود را مطرح نموده و از جانب مسئولان پاسخ داده شد.

آدرس کوتاه :