شناسه : 44114398
بخشدار مركزي يزد اعلام كرد؛

حمايت دولت از مشاركت مردم در راه اندازي واحدهاي توليدي در روستاها


بخشدار مركزي يزد گفت: دولت تدبير و اميد از حضور و مشاركت مردم در راه اندازي واحدهاي توليدي در روستاها و مناطق كمتر توسعه يافته حمايت لازم را خواهد نمود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه تشريح طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا و مناطق کمتر توسعه یافته با حضور بخشدار مركزي، روساي شوراهاي اسلامي و دهياران روستاهاي بخش مركزي و كارشناس دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري برگزار شد.

" حسين عسكرزاده " در اين جلسه با اشاره پتانسيل هاي ارزشمند و ويژگي هاي خاص روستاهاي بخش مركزي اظهار داشت: شوراهاي اسلامي و دهياران روستاها بايد با اطلاع رساني دقيق زمينه آگاهي مردم را با مزاياي اين طرح آشنا سازند.

بخشدار مركزي يزد با بيان اينكه دولت تدبير و اميد شرايط را براي حضور و مشاركت مردم در طرح ها و پروژه هاي مختلف فراهم ساخته است افزود: دولت با ارائه تسهيلات مناسب از افرادي كه در صدد ايجاد واحدهاي توليدي در روستاها باشند، حمايت لازم را خواهد نمود.

وی با اشاره به اهداف مشخص شده در این دستورالعمل تصریح کرد: تشویق روستائیان و ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته به همکاری‌های جمعی، بهره‌مندی از نقش طبقات کم درآمد و متوسط در شکوفایی اقتصادی، مشارکت حداکثری افراد، ارتقا درآمد روستائیان و استفاده از ظرفیت اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در راستای اشتغال و تولید، ارتقا شاخص‌های اجتماعی و امنیت اجتماعی از جمله اهداف مفاد دستورالعمل اجرایی طرح مشارکت مردم در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته است.

بخشدار مركزي يزد اضافه كرد: قطعاً با اجراي اين طرح، ضمن اشتغال زايي و افزايش توليدات روستايي زمينه پيشرفت و توسعه روستاها فراهم مي شود.

" عسكرزاده " در پايان خاطرنشان كرد: طرح هاي توليدي مشاركتي بايد براساس اولويت بندي و نيازها مناطق روستايي و منطبق با ظرفيت هاي اين مناطق باشد.
آدرس کوتاه :