شناسه : 19598209
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تأکید کرد:

حل مسائل و مشکلات سالمندان با استفاده از تمام ظرفیت ها


معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد گفت: باید زمینه های لازم را برای زندگی بهتر و حفظ موقعیت و جایگاه سالمندان در جامعه فراهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، مصطفی سالاری در جلسه ساماندهی امور سالمندان شهرستان یزد با بیان اینکه در روايات و فرمايشات بزرگان دين مبين اسلام بر توجه ویژه به قشر سالمندان تأکید شده است افزود: با خرد جمعی و همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط و برنامه ریزی دقیق می توان حرمت و جایگاه سالمندان را حفظ کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد افزود: در حال حاضر مشكلات سالمندان فقط به ماديات خلاصه نمي شود بلكه در زمينه نيازهاي عاطفي و فرهنگ سازي براي احترام به اين عزيزان توسط اقشارمختلف جامعه بخصوص جوانان بايد توجه ويژه ای داشته باشيم.

وی با اشاره به این که جمعیت سالمندان در کشور روند رو به رشدی را دارد خاطرنشان کرد: توجه به این دوران و برنامه ریزی برای آماده سازی و مناسب سازی محیط شهری و اداری برای حضور موثر و مفید سالمندان در همه عرصه های اجتماعی ضرورت دارد.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود بر حل مسائل و مشکلات این قشر با استفاده از تمام ظرفیت ها تاکید کرد و گفت: باید زمینه های لازم برای زندگی بهتر و حفظ موقعیت و جایگاه سالمندان را در جامعه فراهم کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار در پایان گفت: در جلسه شورای ترافیک شهرستان یزد مقرر گردیده است تا خیابان امام خمینی (ره) حد فاصل میدان شهید بهشتی تا چهارراه شهداء (امیرچخماق) به عنوان یک مسیر ایده آل با توجه به قوانین و مقررات، به صورت استاندارد طراحی شود.

سالاری تصریح کرد: اعضای جلسه می توانند پیشنهادات خود را در خصوص مباحث اجتماعی به ویژه مناسب سازی مسیر سالمندان به صورت مکتوب به فرمانداری اعلام نمایند تا در این کارگروه بررسی و پس از تصویب اجرایی شود.

در این جلسه مقرر گردید مسیرهای تردد سالمندان در ادارات شهرستان با توجه به چک لیست مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت داشتن هر گونه مشکلی دستگاه ها نسبت به رفع آنها اقدام نمایند.

شایان ذکر است این جلسه در مركز سالمندان روزانه ياس هاي سفيد برگزار شد.


آدرس کوتاه :